DPÜ'de mezuniyet töreni

DPÜ'de mezuniyet töreni
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, ''Üniversiteler ne kadar güçlü, buralardaki insanlar ne kadar yetenekli ve kapasiteli ise ülkenin geleceği o kadar aydınlık olacaktır'' dedi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, ''Üniversiteler ne kadar güçlü, buralardaki insanlar ne kadar yetenekli ve kapasiteli ise ülkenin geleceği o kadar aydınlık olacaktır'' dedi.
DPÜ'nün fakülte ve meslek yüksek okullarından bu yıl mezun olan 7 bin 3 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.
Prof. Dr. Karaaslan, Merkez Yerleşkedeki amfi tiyatroda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, üniversiteden bu yıl 4 bin 717'si ön lisans, 1915'i lisans, 371'i de yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplam 7 bin 3 öğrencinin mezun olduğunu söyledi.
Üniversitenin kurulduğu 1992 yılından itibaren mezun ettikleri öğrenci sayısının, önlisansta 36 bin 310, lisansta 34 bin 472, yüksek lisans ve doktorada 3 bin 524 olmak üzere toplam 74 bin 306'ya ulaştığını bildiren Prof. Dr. Karaaslan, şöyle konuştu:
''Ülkemiz 20'nci asrın başında hasta adam olarak nitelenir, emperyalist güçler ülkenin hangi bölgelerin kimlerin elinde olacağına dair kararları tartışırken, bu gün dünyanın 16'ncı büyük ekonomisine sahip ülkesi haline gelmiştir ve giderek bu enerjisini, bu potansiyelini artırmaktadır. Çok kısa bir zaman sonra ülkemiz dünyanın çok önemli lider ülkelerinden birisi haline gelecektir.
Üniversiteler bir toplumun adete düşünen beyni, tefekkür eden çözüm üreten ana merkezleri konumundadır. Üniversiteler ne kadar güçlü, buralardaki insanlar ne kadar yetenekli ve kapasiteli ise ülkenin geleceği o kadar aydınlık olacaktır.''
Prof. Dr. Karaaslan, DPÜ'nün bir marka üniversite olması hedefine yönelik çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.
Öğretim üyeleri ve mezun öğrenciler adına yapılan konuşmaların ardından Vali Kenan Çiftçi, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nuh Kalkan ve Rektör Yardımcıları tarafından bölümlerinde dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi.
Tören, 10'uncu Yıl Marşı'nı söyleyen mezun öğrencilerin keplerini havaya fırlatmalarıyla sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com