DPÜ'de öğrenci kayıtları bugün başlıyor

DPÜ'de öğrenci kayıtları bugün başlıyor
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavı (ÖSS) sonuçlarına göre Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) yerleştirilen öğrencilerin kayıtları bugün başlıyor.

KÜTAHYA - Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavı (ÖSS) sonuçlarına göre Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) yerleştirilen öğrencilerin kayıtları bugün başlıyor.
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, kayıt işlemlerinin 1-7 Eylül tarihleri arasında cumartesi ve pazar günleri dışında yapılacağı belirtildi.
DPÜ'nün ''www.dpu.edu.tr'' internet adresinde açıklanan öğrenci katkı payı ve öğrenim ücretlerinin 1 Eylül Çarşamba günü saat 14.00'ten itibaren Ziraat Bankasının tüm şubelerine ödenebileceği ifade edilen açıklamada, öğrencilerin bu bedeli bankaya ödedikten sonra belirtilen tarihler arasında ilgili birimlere başvurması gerektiği duyuruldu.
Kayıt işlemlerinin Tıp, Fen Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Eğitim fakülteleri ile Sağlık ve Uygulamalı Bilimler yüksekokulları için Kütahya-Tavşanlı kara yolunun 10. kilometresindeki Merkez Yerleşkede, Kütahya Meslek Yüksekokulu için Germiyan Yerleşkesinde, diğer meslek yüksek okulları için ise bulundukları ilçelerde kabul edileceği bildirilen açıklamada, öğrencilerin kayıtta yanlarında bulundurması gereken belgeler şöyle sıralandı:
''Adayın üniversitemize yerleştiğini gösterir internet çıktısı. Mezun olunan liseden alınan diplomanın ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı. Aday 0,8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş, ancak alan/kol/bölümü diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge. TC kimlik numarasının bulunduğu nüfus cüzdan fotokopisi. Nüfus cüzdanının aslı ve çift yüzlü okunaklı fotokopisi. İkametgah ile ilgili değişmez adresi ve öğrenim gördüğü yerdeki adres beyanı, telefonları. 1988 ve önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubesinden alınacak bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair askerlik durum belgesi. 1989 ve daha sonraki yıllarda doğmuş erkek adaylardan bu belge istenmeyecektir. Tıp Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu öğrencileri için tam teşekküllü resmi devlet hastaneleri veya üniversite hastanelerinden alınacak sağlık raporu. 12 adet 4.5 x 6 santimetre ebadında fotoğraf. Birinci öğretim için katkı payı, ikinci öğretim için öğrenim ücreti öğrenim paketi dekontu.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com