DPÜ'de öğrenci sayısı 40 binden 43 bine çıkıyor

DPÜ'de öğrenci sayısı  40 binden 43 bine çıkıyor
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, tercih yapacak öğrenciler için Dumlupınar Üniversitesi’nin doğru bir adres olacağını söyledi.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, tercih yapacak öğrenciler için Dumlupınar Üniversitesi’nin doğru bir adres olacağını söyledi. 
Karaaslan, yaptığı açıklamada, "DPÜ’nün alacağı öğrenci kontenjanı geçen yıl 12 bin 031’di. Bu yıl 2 bin 309 daha artarak 14 bin 494’e çıktı. Dumlupınar Üniversitesi ÖSYM’nin açıkladığı rakamlara göre en çok kontenjanı olan ilk on üniversite içinde 8. Sırada yer aldı. Artan öğrenci kontenjanıyla birlikte DPÜ’nün öğrenci sayısının 43 bine çıkması bekleniyor. Bu yıl İlçe MYO’ların öğrenci kontenjanları da arttı. İlçe MYO’ların kontenjanı 5 bin 950 oldu. Meslek yüksekokulları kontenjanlarında yüzde 75 artış sağlanırken lisans öğrenci sayısında artış yüzde 60 oldu" dedi.
Karaaslan, Dumlupınar Üniversitesi'nde, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı itibari ile öğrenci alımı yapılan 7, öğrenci alımı yapılmayan 3 Fakülte olmak üzere toplam 10 Fakülte, 5 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu ve 4 Enstitüde 43 bin öğrencisiyle eğitim öğretim hizmeti vereceğini belirterek, "1992 yılında kurulan Üniversitemizin temel hedefi, her geçen yıl öğrencilerimize daha iyi bir eğitim-öğretim verebilmek, daha çok ve kaliteli bilimsel araştırma ve yayın yapmak, bulunduğumuz bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına hizmet etmek, katkı sağlamaktır. Üniversitemizde, öğrencilerimize eğitim-öğretimin yanı sıra, üniversiteli olma duygusunu da yaşatacak imkanlar sunulmaktadır. Bu amaçla Üniversitemizde sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklere ve bu etkinlikleri düzenleyecek öğrenci kulüplerine gereken önem ve her türlü destek verilmektedir” diye konuştu.
Dumlupınar Üniversitesi'nin, tercih edilmesinin en önemli bir nedeninin de Kütahya’nın tarihi, kültürel dokusuyla huzurlu yaşanabilir bir kent olması olduğunu ifade eden Rektör Ahmet Karaaslan, DPÜ kampüsünün fiziki yerleşim ve mimari yapısıyla diğer üniversitelere örnek gösterilen muhteşem bir kampüse sahip olduğıunu kaydetti.
 
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com