DPÜ'de öğrencilerin seçim heyecanı

DPÜ'de öğrencilerin seçim heyecanı
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Öğrenci Konseyi seçimleri yapıldı. Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen Öğrenci Konseyi Genel Kurulu'na, Rektörlük Divan Kurulu olarak Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Torun başkanlık yaparken, Sağlık Kül

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Öğrenci Konseyi seçimleri yapıldı. Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen Öğrenci Konseyi Genel Kurulu'na, Rektörlük Divan Kurulu olarak Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Torun başkanlık yaparken, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hüseyin Şen divan başkan yardımcısı, Oukutman Yusuf Ziya Beydüz divan üyesi, Hakan Ceylan ise divan sekreteri olarak görev yaptılar.

Rektör Yardımcısı Prof. Ali Torun, Öğrenci Konseyi'nin fakülte, meslek yüksekokulu ve enstitülerde eğitim öğretim gören öğrenci sorunlarının Üniversite yönetimine iletilmesi, sorunların çözümü ve etkili iletişim açısından son derece önemli bir işlevi yerine getirdiğini, nitelikli bir öğrenimin önünü açtığını belirterek, yapılacak seçimlerin hayırlı olmasını temenni etti.
Öğrenci konseyinin Üniversiteye çeşitli etkinlikler bakımından da dinamizm kazandıracak bir kurul niteliğini taşıdığını kaydeden Prof.Dr. Ali Torun, Rektörlük olarak öğrenci konseyine, iyi bir çalışma gerçekleştirebilmeleri için her zaman destek olacaklarını sözlerine ekledi.
Prof.Dr. Ali Torun, görev süresi sona eren Tevfik Can Kiraz ve yönetiminin görev süreleri boyunca öğrenci sorunlarının çözümü için çok büyük çaba gösterdiklerini, iyi sonuçlar aldıklarını, düzenledikleri ve katıldıkları çeşitli etkinliklerle de Dumlupınar Üniversitesi'ni en iyi biçimde temsil ettiklerini belirterek, Tevfik Can Kiraz ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Görev süresi sona eren öğrenci konseyi başkanı Tevfik Can Kiraz, görev süreleri boyunca Rektör Prof.Dr. Güner Önce başta olmak üzere, rektör yardımcılarından, daire başkanlarından ve Üniversite personelinden her zaman destek gördüklerini ifade etti.
Tevfik Can Kiraz, yaptıkları çalışmalar hakkında da kurula bilgiler sunarak, yapmak istedikleri ancak zamanın yeterli olmamasından gerçekleştirmedikleri konulara da değinerek yeni seçilecek yönetimi bilgilendirdi. Özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespitinde birebir çalışmanın daha yararlı olacağını ifade eden Kiraz, yeni seçilecek yönetimin çalışmalarını öğrencilerle bire bir görüşerek yapmalarını istedi.
Konuşmaların ardından divan seçimi yapıldı. Öğrenci Konseyi Genel Kurulu divan başkanlığına Domaniç Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Kadriye Aksu, divan başkan yardımcılığına ise Şaphane Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencilerinden Kubilay Kavak seçildi.
Yapılan seçimler sonucu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi 3. Sınıf öğrencisi Reha Bayansar öğrenci konsey başkanlığına seçilirken, Beden Eğitimi Spor Yüksekokul öğrencisi Aziz Bolat başkan yardımcısı, Hisarcık Meslek Yüksekokulu öğrencisi Serdar Şahin genel sekreter, Simav Teknik Eğitim Fakültesi öğrencisi Tarık Baskın sayman, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu öğrencisi Erdal Akbal halkla ilişkiler ve bilişim sorumlusu, Altıntaş Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ümit Yaman dış ilişkiler sorumlusu, Emet Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ceyhun Usluerol eğitim sorumlusu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü BES Ana Bilim dalı öğrencisi Eyüp Acar sağlık spor ve kültür sorumlusu görevlerine seçildiler.
Yapılan seçimde öğrenci konseyi denetleme kurulu başkanlığına Eğitim Fakültesi öğrencilerinden Eyüp Şimşek seçilirken, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden Fatih Kara ile Sağlık Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencilerinden Sayim Bozkurt ise denetleme kurulu üyeliklerine seçildiler.
Öğrenci konseyi seçimleri sonrası düşüncelerini açıklayan Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Torun, öğrenci konsey seçimlerinin güzel ve demokratik bir biçimde gerçekleştiğini, demokrasinin erdemini yansıttığını, Üniversite adına bundan son derece memnun olduklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com