DPÜ'de toplu açılış töreni gerçekleştirildi!

DPÜ'de toplu açılış töreni gerçekleştirildi!
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Merkez Kampüste Rektör Prof.Dr. Güner Önce ile Kütahya Belediye Başkanı Nejat Özturan'nın katılımıyla toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Merkez Kampüste Rektör Prof.Dr. Güner Önce ile Kütahya Belediye Başkanı Nejat Özturan'nın katılımıyla toplu açılış töreni gerçekleştirildi.
Kütahya Merkez Kampüste Güzel Sanatlar Fakültesi Eğitim Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Binası ve Güzel Sanatlar Fakültesi önünde bulunlan heykel, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Açık Hava Tiyatrosunun açılış töreni DPÜ Rektörü Prof.Dr. Güner Önce, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan ile çok sayıda öğrencinin katılımıyla yapıldı.
Açılış töreni öncesi konuşan Rektör Önce, Güzel Sanatlar Fakültesi önünde yer alan heykelin bir zamanlar DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi olan ve şimdi Gazi Üniversitesi'nde eğitim yaşamına devam eden Tamas Karaçoban tarafından yapıldığı belirterek, DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nin bir kültür-sanat merkezi olduğunu da ifade etti.
Tamas Karaçoban'nın yaptığı heykelde sadeliği göz önüne alarak yaptığını belirten Önce, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Tamas bu heykeli yaparken sade bir düşünce ile hareket etti. Bu heykel Kurtuluş Savaşımızı, özgürlük mücadelemizi yansıtan bir heykel oldu. Dağları yükü kaldıran ve omuzlayan bir heykel olarak Tamas tarafından yapıldı. Tasarım ve düşünce olarak çok güzel bir şekilde dizayan etti. Tamas şimdi de Ankara'da sanatını icra ediyor.'
Yapılan yapılarda mimari estetiğe önem verilerek inşaa ettiklerini belirten Önce; 'Açılışını yaptığımız bu eserler hem üniversitemizin mimari yapısını hemde kendilerine has mimari yapıyı yansıtıyor. Güzel Sanatlar Fakültesi içinde 148 büro, 46 adet derslik, 8 adet amfi, 36 adet kat ofisi, 31 adet atölye, 36 depo, 4 adet sergi salonu, 6 adet toplantı odası ve 10 adet de teras olmak üzere toplam 44 bin 522 metrekarelik alana sahip olan devasa bir kompleks olarak DPÜ'de hizmet verecek' dedi.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Kütahya'ya sağlık turizminde katıda bulunmak istediklerini belirten Önce, yapılan kompleksin sağlık turizmin gelişmesine katkıda bulunacağına inandığınıda belirtti. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde 524 yatak kapasiteli bir tesis olduğunu belirten Önce, sağlık turizminde tesisin önemli bir yer tutacağını da söyledi.
Açık Hava Tiyatrosunun 2 bin 500 kişilik kapasiteye sahip olduğunu belirten Önce; 'DPÜ'de devasa bir amfi tiyatro oluşturduk, yeride gayet iyi bir yerde öğrencilerimizin faydalanacağı bir kompleks aynı zamanda ses yankısı da çok iyi sahnede konuşulduğu zaman tiyatroda bulunan herkes eşit şekilde sesi duyabiliyor' dedi.
Son olarak tesislerde emeği geçen herkese teşekür eden Önce, bu komplekslerin Kütahya'nın gelişmesine de katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com