DPÜ’deki doğal güzellikleri fotoğraf karelerine yansıtarak sergi açtı

DPÜ’deki doğal güzellikleri fotoğraf karelerine  yansıtarak sergi açtı
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Mehmet Pehlivan, Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüste çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi Bedesten sergi salonunda açıldı. Sergi’nin açılışını Rektör Prof.Dr. Ahmet Kara

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Mehmet Pehlivan, Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüste çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi Bedesten sergi salonunda açıldı. Sergi’nin açılışını Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan yaptı.
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Arslan, serginin Mehmet Pehlivan’ın kendi gözlemlerin sonucu olduğunu, serginin, Dumlupınar Üniversitesi’nin doğadaki güzel çiçeklerle dolu olduğunu gösterdiğini söyledi.
Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, benzeri sergilerin sayısının artmasını dileyerek, “Kültürümüzün, medeniyetimizin eserlerini olduğu kadar tabiattan güzel manzaraları binalarımıza yerleştirerek sanat zevkimizin de artmasına katkıda bulunmamız gerekiyor. Sanat her türlü gelişmenin, ilerlemenin temelini teşkil ediyor. Bugün Batı Medeniyetini, kültürünü karakterize eden en önemli yönlerinden birisi eşyaya kazandırdıkları estetik, fonksiyonellik gibi ana unsurlardır. Dolayısıyla bunun kaynağı da Güzel Sanatlar Fakülteleridir. Bizim fakültemiz inancım o ki Türkiye’nin en başarılı, en donanımlı fakültelerinden biridir. Bu mükemmeliyete paralel olarak ortaya konulan eserlerin de ses getirecek eserler olmasını diliyorum. Öğrencilerimiz yapacakları eserlerle, çekecekleri fotoğraflarla düzenleyeceğimiz yarışmalarla üniversitemizin adını, fakültemizin adını Türkiye sınırları dışına da taşıracak şekilde bir başarı kazanmanızı diliyorum. Serginin güzellikler getirmesini diliyorum” sözleriyle Öğr.Grv. Mehmet Pehlivan’ı kutladı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com