DPÜ'lü Akademisyenlere makele

DPÜ'lü Akademisyenlere makele
İktisadi Araştırmalar Vakfı'nın (İAV) her yıl geleneksel olarak düzenlediği makale yarışmasında, makaleleri birincilik ödülüne layık görülen İİBF İktisat Bölümü Öğretim elemanları Araştırma Görevlisi Dr. Hüseyin Önder ile Araştırma Görevlisi Özer Özçelik'

İktisadi Araştırmalar Vakfı'nın (İAV) her yıl geleneksel olarak düzenlediği makale yarışmasında, makaleleri birincilik ödülüne layık görülen İİBF İktisat Bölümü Öğretim elemanları Araştırma Görevlisi Dr. Hüseyin Önder ile Araştırma Görevlisi Özer Özçelik'i, Rektör Prof.Dr.Ahmet Karaaslan makamında kabul ederek tebrik etti.
Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Dumlupınar Üniversitesi'nin başarılı çalışmalarla gündemde yer almaya başladığını, bunun sevindirici olduğunu söyledi.
Karaaslan, Önder ve Özçelik'in daha öncede benzer başarılara imza attıklarını hatırlatarak başarılarının devamını diledi ve günün anısına birer çini tabak takdim etti.
İKAV'ın düzenlediği makale yarışmasında birincilik ödülü kazanan Hüseyin Önder ile Özer Özçelik, yarışmanın İktisadi Araştırmalar Vakfının her yıl geleneksel olarak düzenlediğini ve 38 yıl başkanlığını yapan eski bakanlarından Prof. Dr. M. Orhan Dikmen adına yapıldığını belirterek ödüllerini Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın elinden aldıklarını söylediler.
Birincilik ödülü aldıkları makale yarışmasıyla ilgili olarak Dr. Hüseyin Önder şu bilgileri verdi: " 2011 yılının araştırma konusu Türkiye'de İstihdam Politikalarının Etkinliği olarak belirlenmişti. Arş. Grv. Özer Özçelik ile birlikte "Türkiye'de Aktif İstihdam Politikalarının Etkinliği: Ampirik Bir Uygulama" isimli çalışmayı hazırladık ve bu makale ile birincilik ödülünü aldık. Ödül Töreni 17 Şubat 2012 Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürlüğünde Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı'nın katılımı ile gerçekleşti ve. Ödülümüzü Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcının elinden aldık."
Çalışmaları ile ilgili bilgi veren Özer Özçelik şunları söyledi: "1990'lı yılların sonuna kadar Türkiye'de uygulanan istihdam politikalarının tam bir sistematiğe bağlandığını söylemek zordur. Bu döneme kadar kamu kesiminin istihdam kaynağı sağlaması söz konusudur. Avrupa Birliği müzakere sürecinin başlaması ile 2003 yılında Aktif İstihdam politikaları sistematik bir araç olarak kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye'de uygulanan Aktif İstihdam Politikalarının etkileri zaman serisi analiz yöntemleri kullanılarak incelenmiştir. Yapılan analiz sonuçlarına göre Türkiye'de uygulamaya konulan Aktif İstihdam politikalarının işsizliği önlemede önemli bir değişken olduğu sonucu bulunmuştur. Aktif İstihdam Politikası araçlarının daha da yaygınlaştırılarak uygulanması ve devlet kurumlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da Aktif İstihdam politikası araçlarını destekleyecek faaliyetler içerisinde olması ile bu politika aracı etkinliğini daha da arttırabilecektir. Çalışmamızda temel olarak bu düşünceler ele alınmıştır."
Özçelik ve Önder, birincilik ödülü olarak 12.500 TL'lik maddi ödül aldıklarını bildirdiler.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com