DPÜ'ye akademisyen ilgisi

DPÜ'ye akademisyen ilgisi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) araştırma-inceleme veya ders vermek amacıyla gelen akademisyen sayısında büyük artışlar yaşandığı bildirildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) araştırma-inceleme veya ders vermek amacıyla gelen akademisyen sayısında büyük artışlar yaşandığı bildirildi.
Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünün davetlisi olarak gelen Hindistan'ın Calcutta Üniversitesi Matematik Bölümünden Prof. Dr. Uday Chand De DPÜ Matematik bölümünde seminer verdi. DPÜ Matematik bölümünden Doç. Dr. Ahmet Yıldız ve Doç. Dr. Erhan Ata ile çeşitli projeler yürüten Prof. Dr. Uday Chand De Türkiye'ye 3. gelişi olduğunu belirterek Dumlupınar Üniversitesinde bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet yaşadığını belirterek DPÜ Matematik bölümünden çok değerli hocalarla yürüttükleri ortak çalışmaların olduğunu, yakın zamanda Doç. Dr. Ahmet Yıldız ve Doç. Dr. Erhan Ata'nın da Hindistan'da kendi üniversitesi olan Calcutta Üniversitesi'ni ziyaret ederek çalışmalarını orada da sürdüreceklerini ifade etti.
Dumlupınar Üniversitesinin bir başka ziyaretçisi ise Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Ohio State Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof.Dr. Kathy Cabe Trundle oldu. Boğaziçi Üniversitesi ve ODTÜ'de gerçekleştirdiği seminerlerin ardından 3 günlük süreyle Dumlupınar Üniversitesini ziyaret eden Prof.Dr. Kathy Cabe Trundle Kütahya'ya ve Dumlupınar Üniversitesine hayran kaldığını belirtti. DPÜ Eğitim Fakültesinden Doç.Dr. Hatice Zeynep İnan ile birlikte birkaç yıldır beraber çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını bu vesileyle Kütahya'yı ve Dumlupınar Üniversitesini daha yakından tanımak ve daha farklı projeler üzerine konuşmak üzere DPÜ'yü ziyaret ettiğini belirten Prof.Dr.Trundle 3 günlük ziyaretinin akademik açıdan çok yararlı geçtiğini bunun yanında şehri ve Dumlupınar Üniversitesini yakından tanıma fırsatı yakaladığı için çok memnun olduğunu sözlerine ekleri.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com