DPÜ'ye ''Araştırma ve Tasarım Merkezi''

DPÜ'ye  ''Araştırma ve Tasarım Merkezi''
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) bünyesinde ''Araştırma ve Tasarım Merkezi'' kurulması için hazırlanan projenin, Devlet Planlama Teşkilatınca (DPT) onaylandığı bildirildi.

DPÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada ''DPÜ Kütahya Araştırma ve Tasarım Merkezi'' adıyla faaliyet gösterecek birimin proje bedelinin 11 milyon 700 bin lira olduğu ve proje etütlerine başlandığı belirtildi.
Projenin kapsam ve etki alanının genişletildiğine işaret edilen açıklamada, merkezin, tasarım, inovasyon, Ar-Ge, ileri teknolojik ürün üretimi ve geliştirilmesi konularında tüm ilgili kurumlarla üniversitelere hizmet verecek şekilde planlandığı duyuruldu.
Merkezin kısa sürede faaliyete geçirilebilmesi için DPT'ye sunulacak raporların hazırlanmaya başlandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Proje kapsamında medikal-dental, endüstriyel ürünler, makine ve teçhizat, elektrik, elektronik, takı, mücevher gibi konularda tasarım ve araştırma faaliyetleriyle ülkemizin ihtiyaç duyduğu öncelikli ve farklı sektörlerde hizmet verilmesi planlanmaktadır. Proje kapsamında ilgili sektörlerde kullanılacak makine, cihaz ve teçhizatlarla bunların yetenekleri, uygulama alanları, yazılımları, sarf malzemeleri gibi teknik konularda ülkemizde ve dünyada hizmet veren yerli ve yabancı firmalar, temsilciler ve üreticiler davet edilerek, firmaların uzman oldukları teknolojiler hakkında bilgilendirme ve tanıtım amaçlı toplantı ve seminerler düzenlenmiştir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com