DPÜ'ye MOBESE sistemi kuruldu

DPÜ'ye MOBESE sistemi kuruldu
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğü, kampüslerde son teknoloji mobese sistemini kurdu ve faaliyete geçirdi. Kurulan MOBESE sistemi ile kampüslerin her santimetre karesi 24 saat boyunca izlenip kayıt tutulabiliyor.
Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, şehirlerde kurulan MOBESE sistemleriyle şehirlerin daha güvenli hale geldiğini belirterek, "Rektörlük olarak kampüslerimize kurudğumuz en son teknoloji MOBESE sistemiyle kampüsleri tam güvenli hale getirdik” dedi.
Kurulan MOSEBE sistemi ile kampüslerin öğrencilerin güven içinde eğitimlerini sürdürmesi açısından 24 saat izlendiğini belirten Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, şunları söyledi: “Merkez kampüsümüzde eğitim öğretim dönemlerinde 25 bin dolayında, Germiyan Kampüsümüzde 8 bin dolayında öğrencimiz bulunuyor. Üniversitemiz merkez kampüs içerisinde üniversitemize ait 2 ayrı yurtta 1250, Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtta ise bin öğrenci kalmakta, yurtta kalan öğrencilerimiz şehir merkezine gidip gece geç saatlerde dönmektedirler. Ayrıca Üniversitemizde ikinci öğretim gece 23.00’e kadar sürmektedir. Bu kadar yoğun sirkülasyonun olduğu kampüslerimizin güvenli hale getirilmesi, öğrencilerimizin kendilerini kampüslerimizde daha çok güven içinde hissetmelerini sağlamak ve huzurlu bir şekilde eğitim öğretim hizmeti vermek bizim en önemli görevlerimizden biridir. Bu önemli görevimizin yerine getirilmesine yardımcı olması amacıyla Merkez ve Germiyan Kampüslerimizin güvenlik açısından 24 saat izlenmesini sağlamak amacıyla son teknoloji MOBESE sistemi kurduk. Kampüslerimizin değişik yerlerine kurulan kameralarla 24 saat boyunca kampüslerimizin her santimetre karesi izlenebilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Kampüslerimizi bu şekilde tam güvenli hale getirdik.”
Dumlupınar Üniversitesi’nin huzurlu ve güvenli bir üniversite olduğunu kaydeden Karaaslan, öğrenci odaklı bir üniversite olmanın gereklerini yerine getirme adına ne gerekirse onu yaptıklarının altını çizerek, şunları ifade etti: “Kampüslerimizin öğrencilerimizin her an yaşamaktan mutlu oldukları ve güven duydukları bir yer olmasını istiyoruz. Bunun için öğrencilerimizle zaman zaman birlikte oluyor, onların düşüncelerini alıyoruz. İnternet üzerinden de bizlere görüş, öneri ve şikayetlerini iletebiliyorlar. Öğrencilerimizden gelen talepler ciddiyetle değerlendirilmekte ve gereği zaman geçirilmeden yapılmaktadır. Bu kapsamda birçok iyileştirme çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Tüm amacımız öğrencilerimizin huzurlu bir ortamda mutlu bir şekilde eğitim öğretimlerini tamamlayarak ülkemizin gelecek 2023 ve sonrası vizyonunun yerine getirilmesinde etkin rol oynamasını sağlamaktır.“
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com