DPÜ'ye öğrenci alımı

DPÜ'ye öğrenci alımı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsüne 2009-2010 öğretim yılı bahar yarı yılında tezli yüksek lisans öğrencileri alınacak.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsüne 2009-2010 öğretim yılı bahar yarı yılında tezli yüksek lisans öğrencileri alınacak.
Enstitüden verilen bilgiye göre, İktisat Ana Bilim Dalı Para-Banka Bilim Dalına 30, Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalına 10 öğrenci alımı yapılacak.
İktisat kontenjanına başvurmak için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) eşit ağırlık puan türünde en az 55, Türk Dili ve Edebiyatı kontenjanına müracaat için ALES'ten sözel türde en az 55 puan almış olmak gerekiyor.
Ön başvuru için adaylardan müracaat etmek istediği programı belirten dilekçe, iki vesikalık fotoğraf, lisans diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı ya da mezun olduğu okul onaylı örneği, lisans not çizelgesinin aslı veya noter onaylı ya da mezun olduğu okul onaylı örneği, ALES sonuç belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, TC kimlik numaralı nüfus cüzdanının onaylı fotokopisi isteniyor.
Söz konusu programlar için şahsen yapılacak başvurular, 18-25 Ocak tarihleri arasında enstitüde kabul edilecek.
Yabancı dil sınavı 28 Ocakta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, bilim ve mülakat sınavı da aynı gün ilgili ana bilim dalı başkanlıklarında düzenlenecek. Lisans üstü programlara kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin kayıtları 1-3 Şubat arasında şahsen gerçekleştirilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com