DPÜ'ye öğretim elemanı alımı

DPÜ'ye öğretim elemanı alımı
Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) çeşitli birimlerine araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman ve uzman alımı yapılacağı bildirildi.

Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) çeşitli birimlerine araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman ve uzman alımı yapılacağı bildirildi.
     DPÜ Rektörlüğünden yapılan duyuruya göre, 2547 sayılı yükseköğretim kanunu ile öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda uygulanacak merkezi sınav ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik gereğince araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman ve uzman alımı için başvuru süresi başladı.
     Araştırma görevlisi alımı, Fen-Ebediyat Fakültesine 8, Mühendislik Fakültesine 6, Eğitim Fakültesine 5, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 4, Güzel Sanatlar Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 2'şer, Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna 1 olmak üzere toplam 28 kişilik kontenjana yapılacak.
     DPÜ'nün Pazarlar Meslek Yüksekokuluna 3, Kütahya ve Tavşanlı Meslek Yüksekokullarına 2'şer, Altıntaş, Domaniç, Emet, Simav, Şaphane Meslek Yüksekokullarına birer öğretim görevlisi, Rektörlük bünyesine 7 okutman ile bir uzman alınacak.
     Başvuracak adayların, ''atama yapılacak programın lisans/önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES'ten en az 70, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olma'' şartını taşımaları gerekiyor.
     Adayların bunun yanı sıra araştırma görevlisi kadrosu için ''son başvuru tarihinde 35 yaşından gün almamış olma'', öğretim görevlisi ve uzman kadroları için ''en az lisans mezunu olma ve alanlarıyla ilgili iki yıl tecrübeli olma'', okutman kadrosu için ''en az yüksek lisans mezunu olma'', yabancı dil okutmanlığı kadrosu için ise ''KPDS veya ÜDS'den en az 80 puan veya eş değerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma'' koşullarını taşımaları isteniyor.
     Duyuruda belirtilen genel ve özel koşullara sahip adayların, başvurulan unvan, birim, bölüm, ana bilim dalı ve yabancı dilini belirten dilekçe, öz geçmiş, iki fotoğraf, not çizelgesi fotokopisi mezuniyet belgesinin noter onaylı fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, varsa yayınlanmış eserlerin listesi, kamuda çalışıyor ya da çalışmışlığı varsa onaylı hizmet belgesi, ALES ve KPDS/ÜDS sonuç belgesiyle 4 Eylüle kadar okutman ve uzman adaylarının Rektörlük Personel Daire Müdürlüğüne, araştırma ve öğretim görevlisi adaylarının ilgili birimlere başvuru yapmaları gerekiyor.
     9 Eylülde yapılacak ön değerlendirmenin ardından 11 Eylülde düzenlenecek sınavın sonuçları, 16 Eylülde açıklanacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com