DPÜ'YE YENİ FAKÜLTE!

DPÜ'YE YENİ FAKÜLTE!
Diş Hekimliği Fakültesi Kurulması Kararı Resmi Gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi. Böylece Dumlupınar Üniversitesindeki fakülte sayısı 8'e çıkmış oldu. Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Diş Hekimliği Fakültesi'nin, son teknoloji ve bilimsel veri

Diş Hekimliği Fakültesi Kurulması Kararı Resmi Gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi. Böylece Dumlupınar Üniversitesindeki fakülte sayısı 8'e çıkmış oldu. Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Diş Hekimliği Fakültesi'nin, son teknoloji ve bilimsel veriler ile ağız ve diş sağlığı eğitim-öğretimi verecek ve idealist bilim insanlarına imkân sağlayacak şekilde en kısa sürede akademik yapılanması tamamlanarak eğitim, öğretime başlanacağını ifade etti.

Dumlupınar Üniversitesi yeni bir fakülteye kavuştu. Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi kurulması kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Böylece Dumlupınar Üniversitesindeki fakülte sayısı 8'e çıkmış oldu.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın teklif yazıları üzerine, fakülte, enstitü ve yüksekokulların, yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak kurulması hususunda 28/03/1983 tarihli ve 2809 sayılı kanunun 30. maddesine göre, Dumlupınar Üniversitesi'ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesi'nin kurulması kararı 04/ 04/ 2011 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde 15.04.2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlülüğe girdi.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Simav Teknoloji Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Tıp Fakültesinden sonra Diş Hekimliği Fakültesini de bünyesine katan Dumlupınar Üniversitesi'nde ayrıca 3 yüksek okul ve 10 meslek yüksek okulu bulunuyor.
Diş Hekimliği Fakültesi'nin, son teknoloji ve bilimsel veriler ile ağız ve diş sağlığı eğitim-öğretimi verecek ve idealist bilim insanlarına imkân sağlayacak şekilde en kısa sürede akademik yapılanması tamamlanarak eğitim, öğretime başlanacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, yaptığı açıklamada 2023 yılında dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girme hedefi doğrultusunda, rekabetin gerektirdiği bilgi ile donanmamızın gerekliliğinin önemini vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com