DPY'de bin 672 öğrenci ter döktü

DPY'de bin 672 öğrenci ter döktü
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarının 5, 6, 9, 10 ve 11.sınıflarında eğitim-öğretim gören öğrencilerin katıldığı Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (DPYBS) tüm il merkezleri ve bazı büyük ilçelerle birlikte Kütahya'nın Simav ilçesinde

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarının 5, 6, 9, 10 ve 11.sınıflarında eğitim-öğretim gören öğrencilerin katıldığı Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (DPYBS) tüm il merkezleri ve bazı büyük ilçelerle birlikte Kütahya'nın Simav ilçesinde de gerçekleştirildi. Devlet Parasız Yatılılık, Bursluluk Sınavına Simav, Şaphane ve Pazarlarda okuyan ilköğretim okullarının 5, 6 ve 7. sınıfları ile ortaöğretim okullarının 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan bin 672 öğrenci katıldı.
Saat 10.00'da eş zamanlı olarak başlayan sınavda 5. 6. sınıf öğrencilerine 120, diğer sınıflardaki öğrencilere ise 100 dakika süre verildi.
Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, “Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür sınavlarda fazlasıyla tecrübeliyiz. Müdürlüğümüze bağlı öğretmenler, okul idareleri ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı güvenlik güçleriyle Simav Belediye Zabıtası görevlerini başarıyla yerine getirmişlerdir. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ederim” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com