Drogba Cuma günü İstanbul'da!

Drogba Cuma günü İstanbul'da!
Galatasaray'ın dünyaca ünlü yıldızı Dider Drogba'nın İstanbul'a gelişiyle ilgili tüm detaylar netleşti.
Galatasaray camiası, hasretle beklediği Didier Drogba’ya sonunda cuma günü kavuşuyor.  
 
Fildişi Sahilli yıldızın Galatasaray'a kazandırılmasında büyük pay sahibi olan FIFA Menajeri Ceylan Çalışkan, Radyospor'dan Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada, "Drogba bu Cuma günü, saat 16.00'da İstanbul'a gelecek" dedi. 
 
ÖZEL JETLE GELECEK, FLORYA'YA GİDECEK

Dider Drogba, başkan Ünal Aysal'ın özel jetiyle Londra'dan İstanbul'a gelecek. Havalimanı'ndan da doğruca Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gidecek.
 
5 BİN TARAFTARIN HAVALİMANI'NA GELMESİ BEKLENİYOR
 
Cuma günü öğle saatlerinden itibaren ise Atatürk Havalimanı'nda Galatasaray taraftarı toplanmaya başlayacak. Beklentiler en az 5 bine yakın taraftarın havalimanına akın etmesi yönünde.
 
LİSANSI 2 GÜN İÇERİSİNDE ÇIKAR, OYNAMASI İÇİN GEREKLİ BELGELER CUMA GÜNÜ GELEBİLİR 
 
Drogba'nın lisansının çıkarılması ile ilgili Özgür Sancar'a açıklama yapan eski Tahkim Kurulu Üyesi Yrd.Doç.Dr. Nihat Güman, "Drogba'nın geçici lisansı Cuma günene kadar çıkartılabilir" dedi. 
 
Nihat Güman, "Futbolcu eski kulübüyle sözleşmesini tek taraflı feshetmişse ve Galatasaray futbolcuyla 31 Ocak'a kadar sözleşme imzalamışsa,  hiç bir sorun yaşanmaz. Galatasaray futbolcunun uluslararası sertifikasını istemiştir. Fakat gelmemesi durumunda, kulüp TFF'nin dışilişkiler departmanı yoluyla müracat edebilir ve geçici lisansını 2 gün içerisinde alır. Yani Cuma günene kadar Drogba'nın oynaması için gerekli bilgi Galatasaray'a ulaşır" diye konuştu.
 
ENDİŞE EDECEK HİÇ BİR ŞEY YOK
 
Güman, "Frank Ribery, Galatasaray'dan ithtilaflı ayrılmıştı. Ribey geçici lisans talebinde bulundu ve geçici lisansla oynadı. Hatta, dava devam ederken, Marsilya'dan Bayern Münih'e transfer bile yaptı. Drogba konusunda da büyütülecek bir durum yok. Galatasaray, sözleşmesini feshetmiş bir oyuncuyla anlaştı. Transfer işlemleri uzadığı için Galatasaray, geçici lisans için geç başvuruda bulunmuş olabilir; fakat FIFA'nın kuralları oyuncunun bir an önce oynatılması üzerinedir. Oyuncu statüsünde tek hakim karar verebiliyor. Transfer talimatlarının 22. maddesini göre FIFA geçici lisansları vermeye yetkili. TFF aracılığıyla da Galatasaray, Cuma gününe kadar Drogba'nın geçici lisansı yetiştirebilir. Yoğun bir takip gerekir. Ben 2 günde çıkartılan çok sayıda geçici lisans gördüm. Ama çıkmaması durumunda Drogba'nın Galatasaray'da oynamasının önünde hiçbir engel yok. Futbolcunun oynaması esastır. Dolayısıyla Çin Kulübü Shanghai FIFA'da dava açsa bile Drogba, geçici lisansla oynayabilir. Ayrıca, bu transferde usüle aykırı hiçbir şey gözükmüyor. Galatasaray açısından endişe edecek bir şey yok" dedi. (TOK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com