Drogba İstanbul'a aday!

Drogba İstanbul'a aday!
Gezi eylemleri ile mizahta bir numaralı isim haline gelen Drogba, bu kezde seçimlerde İstanbul'a aday oldu.

Yerel seçimlerin yaklaşması ile en gözde ve kilit şehir olan İstanbul'a adaylar günden güne çoğalıyor. Kulislerde bir çok kişinin ismi geçiyor. AKP'lilerin tüzük gereği kabinede yer alamayacak isimleri İstanbul için birbirleriyle savaşıyor. Ruhlarında makamsızlık yatamayan bu doyma bilmeyen AKP'liler İstanbul'u büyük bir rant olarak görüyor. Tabi diğer tarafta CHP koridorlarında Mustafa Sarıgül sesleri gür bir şekilde yükselmeye başlayınca kıyasıya bir yerel seçim bekleniyor.

İşin mizah tarafında ise Sosyal Medya yine formda. Gezi Parkı olayları ile tüm Türkiye'nin sempatisi haline gelen Fildişi asıllı futbolcu Diddier Drogba adeta ikon haline getirilmişti. Her yerde 'Çare Drogba' yazıları görmek mümkündü. Yerel seçimlerde de en çok konuşulacak isim yine ünlü futbolcu olacak gibi gözüküyor.

Drogba için bu sefer de bir seçim afişi hazırlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tasarlanan seçim afişinde "Geleceğe güvenle bakmak için" sloganı öne çıkıyor. ÇP'den ( Çapulcu Partisi ) aday gösterilen futbolcunun, muhtemelen bu afişten haberi yoktur. Ancak son birkaç gündür sosyal medyada defalarca paylaşılan bu hayali seçim afişi, Drogba'nın hayranları tarafından sevinçle karşılanmış durumda. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com