DSP Genel Başkanı Türker: ''Hangi siyasi parti olursak olalım, eğer biz Atatürkçü düşünceyi taşıyorsak, Atürkçüysek, Atatürkçülüğümüzü ortaya koymalıyız ama Atatürkçü düşüncede hiç kimsenin arka bahçes

DSP Genel Başkanı Türker:   ''Hangi siyasi parti olursak olalım, eğer biz   Atatürkçü düşünceyi taşıyorsak, Atürkçüysek,   Atatürkçülüğümüzü ortaya koymalıyız ama Atatürkçü   düşüncede hiç kimsenin arka

ANKARA (A.A) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, ''Hangi siyasi parti olursak olalım, eğer biz Atatürkçü düşünceyi taşıyorsak, Atürkçüysek, Atatürkçülüğümüzü ortaya koymalıyız ama Atatürkçü düşüncede hiç kimsenin arka bahçesi olmamalıdır'' dedi.
     Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) 12. Olağan Kurulu, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde başladı.
     Fakülte'nin Farabi Salonu'ndaki genel kurulda, saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından divan seçimi yapıldı.
     Kurul'a katılan DSP Genel Başkanı Masum Türker, 19 Mayıs'ın yalnız geçlik ve spor bayramı olmadığını aynı zamanda Atatürk'ün doğum günü olduğunu belirtti.
     ''Bize Atatürk'ün doğum gününü kutlatmadılar'' diyen Türker, ''Hangi siyasi parti olursak olalım, eğer biz Atatürkçü düşünceyi taşıyorsak, Atürkçüysek, Atatürkçülüğümüzü ortaya koymalıyız ama Atatürkçü düşüncede hiç kimsenin arka bahçesi olmamalıdır'' diye konuştu.
     Suriyedeki olayların Türkiye'de mezhep çatışması çıkarmak isteyenlerin bir oyunu olduğunu ileri süren Türker, ''Suriye'nin kuzeydoğusunda bir Kürt federasyonu oluşturulmak isteniyor. Yeterli mi hayır Türkiye ve İran'dan da parça lazım'' diye konuştu.
     ADD Başkanı Tansel Çölaşan da konuşmasında ''Parçalı yapının sonucu olarak ulusalcı bir hükümet iktidara gelemiyor. ADD referanduma 'hayır' dedi. Çünkü bugün yaşanmakta olanları önceden görmüştük. Şimdi Anayasa'yı da toptan değiştirmek istiyorlar. Anayasa son kaledir. Toptan değiştirileceğine madde madde değiştirilsin'' ifadelerini kullandı.
     Genel kurula, CHP milletvekilleri İlhan Cihaner ve Gürkut Acar, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu da katıldı.
    
     Muhabir: Fevzi Çakır
     Yayıncı: Tolga Özgenç (ANKARA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com