DSP Genel Başkanı Türker, Kocaeli'de:

DSP Genel Başkanı Türker, Kocaelide:
"Zannederler ki biz CHP'nin alternatifiyiz. Biz bu ülkede herkesin baskısından, yolsuzluğundan, yarattığı yoksulluktan bıktık, AKP'nin yani iktidarın alternatifi olarak varız"

KOCAELİ (AA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, "Zannederler ki biz CHP'nin alternatifiyiz. Biz bu ülkede herkesin baskısından, yolsuzluğundan, yarattığı yoksulluktan bıktık, AKP'nin yani iktidarın alternatifi olarak varız" dedi. 

Türker, partisinin İzmit'teki otelde düzenlediği belediye başkan adayları tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, DSP'nin 29 yıldır bütün imkansızlıklara rağmen her seçime katıldığını belirterek, son 10 yıldır da seçimlere katılmamaları için senaryo ortaya konduğunu iddia etti.

Bunun amacının, Türkiye'yi seçeneksiz bırakmak olduğunu savunan Türker, "Zannederler ki biz CHP'nin alternatifiyiz. Biz bu ülkede herkesin baskısından, yolsuzluğundan, yarattığı yoksulluktan bıktık, AKP'nin yani iktidarın alternatifi olarak varız. Hiçbir zaman muhalefet için siyaset yapmayız. Siyaset, iktidar olup halka vaat ettiklerini sunmak için yapılır. Muhalefet olacaksak siyaset yapmamıza gerek yok. Daima işi gücü muhalefet olanların saflarına katılır, onlarla hayatımızın sonuna kadar muhalif kalız" ifadesini kullandı.

Türker, Türkiye'de iktidar için yeni bir seçenek ve sesi ortaya koymak zorunda olduklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"DSP, olarak bunu yapmak istedik ama maalesef 2007'de 'birleşin, birleşin' talepleriyle DSP'nin seçime girmemesi çok büyük hata olmuştur. Diyeceksiniz ki 'bu nasıl oldu, öz eleştiri yaptınız mı? Yaptık, partinin yönetimine gelenler, belediye seçimlerinde kendilerini halkın önüne koymazlarsa, genel seçimlerde az oy alırım, karizmam çizilir' diye aday olmaz. Bunu dikkate alıp mücadele ettik."

Son 5 yılır her türlü engel ve baskılara rağmen partilerini seçime hazırladıklarını dile getiren Türker, halkın önemli kısmının sandık başına gitmediğini, kullanılmayan 7 milyon oy olduğunu aktardı.

Türker, yerel yönetimlerin çok önemli olduğunu anlatarak, "Bu seçim, hem oyunu vermeyenlerin sandık başına gidip, kendi partilerine oy vermelerini sağlamamız gereken bir seçim hem de başka partiye iktidar beklentisi içinde ya da AKP'ye iktidar olduğu için oy verip, aradığını bulamayanlara 'sizin adresiniz biziz' demenin seçimidir" diye konuşu.

Türker, konuşmasının ardından partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com