DSP Lideri Türker: "İstiklal Marşı onurumuzdur"

DSP Lideri Türker: "İstiklal Marşı onurumuzdur"
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Mehmet Akif Ersoy'u anma gününde bir mesaj yayınladı.

Türker, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 91. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde yayınladığı mesajda, “Ülkemizin en önemli birleştirici unsurlarından biri olan İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 91. yıldönümünde bir kez daha ulusumuzu ulus yapan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu önemli değeri bize kazandıran Mehmet Akif Ersoy’u şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Türker mesajında, İstiklal Marşı'nın, milleti ulus bilinci ile bir araya getiren, ulus hafızasını tazeleyen önemli bir değer olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

"Ulusumuzun özgürlük ve egemenliğini haykıran dizeleriyle İstiklal Marşı, milletimizin ulusal bilincini ve başarma azmini yeni nesillere aktaran en önemli eserdir. Bir ulusun kurtuluş destanı olan İstiklal Marşı, sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanında yüreği vatan için çarpan her Türk’ün gururla söylediği, saygı duyduğu, heyecanla dillendirdiği coşkulu bir haykırıştır.'Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım’ dizeleri ile ulusumuzun bağımsızlık tutkusunu vurgulayan İstiklal Marşı, bayrağımızla birlikte sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. İstiklal Marşı onurumuzdur.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com