DSP şimdiden kapıları kapattı!

DSP şimdiden kapıları kapattı!
Hurşit Güneş'i kınayan DSP Genel Başkanı Masum Türker şimdiden CHP'ye kapılarını kapattı...

DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHPGenel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş'in, "Kürtleri kucağımıza oturtacağız" sözlerine gönderme yaparak, kimseyi kucaklarına oturtmayacaklarını dile getirdi. Bu sözleri sarfedenleri de kınayan Türker, CHP`ye güvenmedikleri için asla CHP ile ittifak yapmayacaklarını belirtti.

Genel Başkan Türker, seçim hazırlıkları çerçevesinde, Kocaeli'de çeşitli temaslarda bulundu.DSP Kocaeli İl Başkanlığı'nda, ilçe başkanları, il sekreteri, ilçe sekreterleri ile bir araya gelen Türker, burada bir basın toplantısı düzenledi.

Hurşit Güneş`in sözlerine gönderme yapan Türker, "Kuzey Irak'ta Kürt konfederasyonu kuracaklar. Bunun federasyon devletlerinden biri Güneydoğu olacak. Türkiye`nin tek bir dili vardır. Burada doğan ve bu sınırlar içinde yaşayan herkes Türktür. Ama etnik kökenler mozaiktir. Herkes bunu yaşamaya devam edecek. Ayrıca, biz kimseyi kucağımıza oturtmayacağız. Kürtleri kucağımıza oturtacağız diyen anlayışı kınıyor ve hakaret olarak kabul ediyoruz." dedi.

"CHP`YE GÜVENMİYORUZ"

Sözlerine, CHP`yi eleştirerek başlayan Türker, asla CHP ile birleşme ya da ittifakın söz konusu olmayacağını belirterek, CHP`ye güvenmediklerini belirtti.
DSP Genel Başkanı Türker, "Yerel ve genel seçimlerde CHP çatısı altına girdik. Biz Meclis'te yemin edecek DSP`li milletvekillerinin DSP adına yemin etmesini istedik. Ama CHP 'bizim sırtımızdan geçiniyorsunuz' diyerek davrandı. Belediye başkanlarınıtransferetmek isteyerek siyasi ahlaka uygun davranmadı. Bu nedenle kendi başımıza seçime gireceğiz. Kanadımızı kırmak isteseler de biz yürüyerek yola devam edeceğiz. CHP ile asla birleşmeyeceğiz." dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com