Dsp'den Ak Parti'ye Ziyaret

Dsp'den Ak Parti'ye Ziyaret
Akarpınar, Seyhan İlçe Başkanı Celil Tosun, Yüreğir İlçe Başkanı Remzi Zeren ile birlikte AK Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı'ya nezaket ziyaretinde bulunarak, Adana ve Türkiye ilgili sorunlarda görüş alışverişinde bulundu.

Akarpınar, Seyhan İlçe Başkanı Celil Tosun, Yüreğir İlçe Başkanı Remzi Zeren ile birlikte AK Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı'ya nezaket ziyaretinde bulunarak, Adana ve Türkiye ilgili sorunlarda görüş alışverişinde bulundu. Burada konuşan Akarpınar, Suriye'de yaşanan sıcak gelişmelerle ilgili olarak, Türkiye’nin her an içine çekilmek istendiği bir savaş politikasının olduğuna dikkat çekti.

Akarpınar, "Emperyalizmin ülkemizi de içine geçmek istediği, dış güçlerin etkili olduğu bir politika ile karşı karşıyayız. Ülkemizin bütünlüğünü bozacak politikalarla ülkemiz sınırlarına müdahale edilmek isteniyor. Suriye'nin Türk jetini düşürmesi konusunda bizlerin ve DSP genel merkezinin belirli görüşleri var. Hatta Genel Başkanımız Sayın Masum Türker, vurulan Türk Jeti'nin Suriye tarafından değil, Rusya tarafından düşürüldüğünü söylemişti. DSP olarak ülkemizin bütünlüğünden ve barıştan yanayız. Bunun yanı sıra komşu ülkelerin bölünmesini de istemiyoruz" dedi.

MEYDAN DOLMUŞ DURAĞI İLE İLGİLİ SORUNLAR DA GÖRÜŞÜLDÜ
DSP Seyhan İlçe Başkanı Celil Tosun da, kendilerine iletilen bazı sorunları da Yağcı ile paylaşarak, Meydan Dolmuş Durağı ile ilgili bazı sıkıntıları anlattı. Tosun, yaklaşık 1.5 yıldır Meydan Dolmuş Hattı’nın Hastaneler Kavşağı'na kadar hizmet verdiğini, şu anda mahkeme kararı ile bu hattın, ancak Galeria önüne kadar gidebildiğini anlattı. Meydan, Dumlupınar, Emek, İstiklal, Hurmalı, Gülbahçesi gibi bu hattın hizmet verdiği mahallelerde hastanelere gitmek için sıkıntı yaşandığını dile getiren Tosun, DSP olarak mahalle muhtarlarından ve bu semtlerde oturan vatandaşlardan imza topladıklarını da belirterek, “AK Parti olarak, sizlerinde vatandaşlarımıza bu konuda yardımcı olmanızı ve yetkililerle görüşmenizi istiyoruz” ifadesini kullandı.

“AK PARTİ’DE AYRIM OLMADIĞINI HERKES GÖRÜYOR”
Ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ise, DSP'nin iktidar ortağı olduğu 57. hükümet dönemini hatırlatarak, söz konusu hükümetin ülkeye en önemli katkısının; ‘ Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’ olduğu yorumunda bulundu. Yağcı, AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana bu uygulamayı sürdürdüğünü ifade ederek, “Bu sınavla torpil, adam kayırmaca son bulmuş, herkes hakkı ile kamuya yerleştirilmiştir. Atamalar konusunda zaman zaman iktidarımıza yönelik eleştiriler gelse de, kesinlikle KPSS'de ayrım yapılmadığını tüm vatandaşlarımız bilmeli” diye konuştu.

AK Parti’nin 10 yıldan bu yana iktidarda olduğunu kaydeden Yağcı, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Bu süre içerisinde atanan, yerleri değiştirilen çok sayıda bürokrat, kamu personeli var. Bu süreç uzun bir süreç, bu zaman içerisinde emekliye ayrılan, kendi isteğiyle kurum değiştiren vatandaşı da göz önünde bulundurursak, AK Parti'de ayrım olmadığını herkes görebilir.” Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkileri de değerlendiren Yağcı, Suriye ve Irak'ın bölünmesinden taraf olmadıklarını ifade etti.

“TÜRKİYE BÖLGESEL GÜÇ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR”
Yağcı, “Suriye kendi iç şartları nedeni ile bölünmeye giderse bir şey diyemeyiz. Türkiye bölgesel güç olma yolunda ilerliyor. Komşu devletleri bölmek gibi bir niyetimiz yok. Komşulara şekil vermek gibi bir niyetimiz, gücümüz de yok. Fakat bir devlet kendi içerisinde bölünmüşse, dışarıdan bölünmesi daha da kolay olur. Bu anlamda Suriye'nin iflah olması mümkün değil. Bugün Suriye iç savaş yaşıyor. Bu bölgede İsrail'in Nil'den Fırat'a kadar uzanan merkezi Filistin olan bir Yahudi devleti kurma girişimi var. İsrail Golan Tepeleri'ne kadar gelmiş. Şimdi, Türkiye ve Suriye ile işimiz yok dese de, ABD İsrail'in jandarmalığını yapıyor. Suriye ile ilgili yaşanan gelişmeler bu çerçevede değerlendirilmeli. Suriye'de hükümet ve halk arasındaki mezhep çatışması göz önüne alındığında, ya hükümetten yada halktan yana olmamız gerekiyordu. Biz de halktan yana tavır aldık” dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com