DSP'nin başına Sarıgül mü geliyor?

DSP'nin başına Sarıgül mü geliyor?
Seçimlerden yüzde 2'lerde oyla "baraj altı parti" imajıyla çıkan DSP'nin başına Sarıgül'ün geçebileceği konuşuluyor. Giderek imaj kaybeden DSP'de seçimlerden sonra bilboardlarda yer almaya başlayan "Derde derman Sarıgül" yazılı ve üzerinde Mustafa

Seçimlerden yüzde 2'lerde oyla 'baraj altı parti' imajıyla çıkan DSP'nin başına Sarıgül'ün geçebileceği konuşuluyor. Giderek imaj kaybeden DSP'de seçimlerden sonra bilboardlarda yer almaya başlayan 'Derde derman Sarıgül' yazılı ve üzerinde Mustafa Sarıgül'ün resminin de yer aldığı afişler, yönetim değişikliği ihtimalini akıllara getirdi. Her kesimden seçmenin beğenisini kazanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün DSP'nin aksine Şişli'den yüzde 60 oy alması, 'Sarıgül ile sola yeni bir anlayış gelir' diyenleri de doğrular nitelikte.

Değişik illerde yer alan bilboardlarda Baykal karşıtı ancak soldan vazgeçemeyen tabana 'Derde derman Sarıgül' sloganıyla hem umut veriliyor hem de sorunlara çare olacağı imajı çiziliyor. DSP'nin genel başkanı olabileceği konuşulan Sarıgül'ün seçim sonrasında dikkat çeken bilboardlar aracılılığıyla halka bunun sinyalini verdiği de ifade ediliyor.

Bülent Ecevit'in ardından partinin başına geçen Zeki Sezer'in ise partiyi Demokratik-Sol tabanının istediği yere taşıyamadığı da ifade ediliyor.

5 DSP MİLLETVEKİLİ DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

Diğer taraftan 5 DSP'li milletvekilinin partiden ihraç istemiyle Disiplin Kuruluna sevk edilmesi, DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli'nin ise olağanüstü kongrede Genel Başkan Zeki Sezer'e karşı aday olacağını açıklaması, 'Sezer dönemi sona eriyor' söylentilerini kuvvetlendiriyor. Yerel seçimlerin ardından adeta deprem yaşanan DSP'de 5 milletvekili ise parti yönetimine Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemeleri yönünde çağrı yaptıkları gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Mecliste 13 milletvekili bulunan DSP'de Tayfun İçli, Mücahit Pehlivan, Recai Birgün, Emrehan Halıcı ve Ahmet Tan İstanbul'da CHP'nin desteklenmesi için yazılı açıklama yapmışlardı.

AkisGazetesi.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com