Dtk’dan Kck Operasyonlarına Kınama

Dtk’dan Kck Operasyonlarına Kınama
Demokratik Toplum Kongresi (DTK), dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Eğitim Bilim ve Emekçiler Sendikası’na (Eğitim Sen) düzenlenen KCK operasyonlarını düzenlediği basın açıklamasıyla kı

DİYARBAKIR - Demokratik Toplum Kongresi (DTK), dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Eğitim Bilim ve Emekçiler Sendikası’na (Eğitim Sen) düzenlenen KCK operasyonlarını düzenlediği basın açıklamasıyla kınadı.

DTK Sosyal Poltikalar komisyonu üyeleri, merkez Yenişehir ilçesine bağlı Ofis semtinde bulunan Belediye Konukevi önünde bir araya geldi.

Açıklamayı, DTK Daimi Meclis Üyesi Yusuf Karataş okudu. Her sabah yeni baskınların, gözaltıların ve tutuklamalarla uyandıklarını belirten Karataş, “Dün son bir yılda 3 önemli grevi gerçekleştirmiş, ülkede emek mücadelesinin en dinamik örgütü olan KESK’e yönelik yirmiye yakın ilde yapılan operasyonlarda 72 KESK’li gözaltına alınmıştır. Aralarında KESK Genel Başkanı Lami Özgen’in de yer aldığı KESK’li yönetici ve üyelere yönelik bu gözaltı operasyonu, AK Parti’nin ileri demokrasisinin toplumun bütün örgütlü kesimlerini baskı ve sindirme anlayışına dayanan bir zulüm düzeni olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir” dedi.

Bu politikanın AK Parti’nin Kürt sorununu değil, Kürt özgürlük hareketini çözmeyi istediğini savunan Karataş, “Kürt emekçilerin, Türk ve her milliyetten emekçilerle birlikte mücadele ettiği KESK’e yönelik operasyon ile hem emek ve demokrasi mücadelesinin en güçlü bileşeni olan KESK güçten düşürülmeye çalışılmakta, hem de diğer alanlarda olduğu gibi emek alanında da Kürt emekçilerin örgütlülüğü parçalanmaya çalışılmaktadır” diye konuştu.

Karataş, “Gözaltına alınan KESK’liler derhal serbest bırakılmalı; toplumun düşünen, üreten, demokrasi, barış ve insanca yaşam isteyen bütün kesimlerine yönelik olarak sürdürülen KCK operasyonlarına son verilmelidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com