Düğün öncesi fidan diktiler

Düğün öncesi fidan diktiler
İstanbul'da yaşayan Uşaklı genç çift, düğün günü gelin ve damatlıklarla önce fidan diktiler sonra düğün yaptılar. Küresel ısınmaya ve ağaç sevgisine dikkat çekmek amacıyla düğün öncesi fidan dikmeye karar veren genç çift, evlenecek tüm çiftlere fida

İstanbul'da yaşayan Uşaklı genç çift, düğün günü gelin ve damatlıklarla önce fidan diktiler sonra düğün yaptılar. Küresel ısınmaya ve ağaç sevgisine dikkat çekmek amacıyla düğün öncesi fidan dikmeye karar veren genç çift, evlenecek tüm çiftlere fidan dikmeye davet etti.

İstanbul İETT otobüslerinde şoför olarak çalışan Murat Şah (34) ile özel bir şirkette çalışan Keziban Güngör (30) evlenmek için memleketleri Uşak'ı seçti. Bugün akşam saatlerinde gerçekleştirilecek düğünle dünya evine girecek genç çift düğün öncesi örnek bir davranışta bulundu. Öğle saatlerinde düğün için hazırlıklara başlayan çift, damatlık ve gelinliklerini giyerek fidan dikmeye gitti. Uşak Belediyesi'nin katkılarıyla Huzurpark mevkiinde akrabalarıyla birlikte 50 adet çam fidanı diken gelin Keziban Güngör ile damat Murat Şah, yeni bir hayata başlarken fidan dikmenin en doğru davranış olacağını düşündükleri için böyle bir işe karar verdiklerini dile getirdiler.
Son yıllarda çevre kirliliği, küresel ısınma ve artan orman yangınlarının ormanlara büyük zarar verdiğini ifade eden genç çift şunları söyledi; “İstanbul'da yaşamamıza rağmen memleketimizde evlenmeye karar verdik. Düğün tarihini belirledikten sonra ormanların önemine dikkat çekmek ve evlenecek çiftlere örnek teşkil etmek için fidan dikmeye karar verdik. Bu isteğimizi belediye ile paylaşıp yardım istedik. Belediyenin bize gösterdiği alanda da 50 adet çam fidanı diktik. Fidan dikimini gelinlik ve damatlıklarımızı giyerek gerçekleştirdik. Birlikte yeni bir hayata başlıyoruz. Fidan dikmek de yeni bir hayatı vesile olmaktır. Bizim için çok önemli olan bugünde bir dikili ağacımız olsun istedik. Evlenecek tüm çiftlerin geleceğimiz ve dünyamız için düğün öncesi fidan dikmesini tavsiye ediyoruz. Belediye bu konuda bir karar alıp çiftlere düğün öncesi fidan dikmeye davet etmelidir”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com