Düğün yemeği etkinliğine yoğun ilgi

Düğün yemeği etkinliğine yoğun ilgi
Uşak'ın Karahallı İlçesi'nde 5 yıl aradan sonra bu yıl 6.'sı düzenlenecek olan "Clandras Dokuma, Kültür ve Sanat Festivali" geleneksel düğün yemeği ile başladı.

Uşak'ın Karahallı İlçesi'nde 5 yıl aradan sonra bu yıl 6.'sı düzenlenecek olan 'Clandras Dokuma, Kültür ve Sanat Festivali' geleneksel düğün yemeği ile başladı.
Tarihi Clandras köprüsü mesire alanında düzenlenen geleneksel düğün yemeğine yöre halkı yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Nihat Süzek düğün yemeği etkinliğinde davetlilerle birlikte  müzik eşliğinde yöresel oyunları oynadı.Clandras mesire alanında yapılan geleneksel düğün yemeği etkinliğine Karahallı Kaymakamı Ümit Cavuldak, Belediye Başkanı Nihat Süzek, ile çok sayıda davetli ve 4 bine yakın vatandaş katıldı. Davetlilere etkinlikte yöresel keşkek ve etli nohut ikram edildi.
Karahallı Belediye Başkanı Nihat Süzek, Cumartesi günü açılışı yapılacak 6. Clandras Dokuma, Kültür ve Sanat Festivali öncesi ilçe halkını bir araya getirmek için düzenlenen etkinliğe halın gösterdiği yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını söyledi. İlçenin en önemli gelenekleri arasında yer alan düğün yemeği etkinliğini bundan sonra her yıl düzenleyeceklerini anlatan Süzek şunları söyledi; '5 yıldır festival ve düğün yemeği geleneğimiz yapılmıyordu. Biz göreve gelir gelmez bu geleneklerimizi yaşatmaya karar verdik. Cumartesi günü başlayacak festivale yoğun bir katılım bekliyoruz. Özellikle İstanbul'dan pek çok hemşehrimizin ilçeye gelecek. Kardeşlik ve barış duyguları içerisinde geçecek herkesin gönlünce eğleneceği bir festival programı hazırladık. Bugün geleneksel düğün yemeği organizasyonunda bunu gördük. Karahallı halkı 5 yıldır hasret kaldığı bu alışkanlıkları özlediğini gösterdi'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com