Dul kadınlara fon müjdesi!

Dul kadınlara fon müjdesi!
Kadın Destek Fonu kuruluyor. Bu fon ile ilk etapta durumu iyi olmayan dul kadınlara maddi destek sağlanacak. Detaylar bayram sonrası açıklanacak.

Hükümet, kadınlara yönelik birbiri ardına projeler geliştiriyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kadın Destek Fonu kurma çalışmalarında sona yaklaşıldığını, ilk etapta en zor durumda olan eşi vefat eden kadınlara maddi destek sağlanacağını söyledi. Şahin, "Hükümet programında da yer alan Kadın Destek Fonu kurulması ile ilgili çalışmalar tamamlanmak üzere. Önceliği eşi vefat eden ve maddi durumu yetersiz olan kadınlara vereceğiz. En kötü durumda olanlar onlar. Bu çalışmanın ayrıntılarını bayram sonrası Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte açıklayacağız" dedi.

AİLE SOSYAL DESTEK UZMANLARI GELİYOR
Bakan Şahin, ayrıca, 'Aile Sosyal Destek Uzmanı' projesinin başlatılacağını açıkladı. Aile içi şiddetle mücadele kapsamında getirilen bu sistem ile ilgili olarak Şahin, şu bilgileri verdi: "Aile hekimliği uygulamasına benzer şekilde, aile sosyal destek uzmanları da olacak. Bu projeyi her bölgeye kurulacak pilot merkezlerle başlatacağız. Şu an Bakanlık bünyesinde bin 500 uzmanımız var. Daha çok vakıf desteklerinin verilmesinde çalışan bu kişiler şimdi ihtiyaç odaklı çalışacak. Sistem, kimin ihtiyacı varsa onu takip ettiğimiz bir modele dönüştürülecek. Her bölgenin kendine özgü bir aile yapısı var. Uzmanlarımıza hizmet içi eğitim verilecek. Göreve başlayacak kişiler çalıştıkları bölgeyi iyi tanıyacak. Ağırlıklı olarak sosyal bilimler alanlarından kişiler uzman olarak atanacak."

ŞİDDETE KARŞI ÇİFT AYAKLI MÜCADELE
 Bakan Şahin, aile içi şiddet ve töre cinayetleri olaylarında erkek zihniyetinin getirdiği yapının etkili olduğunu belirterek, bu yapının kırılması gerektiğini söyledi. Şiddete karşı çift ayaklı mücadele geliştireceklerini aktaran Şahin, "Bakanlık olarak hem kız çocuklarının her alanda güçlenmesini önemsiyoruz, hem insan hakları konusunda erkeklerde daha bilinçli daha zihinsel dönüşümü başarmış bir yapı istiyoruz" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com