Dumanı tütmeyen baca ele verdi!

Dumanı tütmeyen baca ele verdi!
Ankara Çankaya'da bir apartmanın çatısına baca görünümü verilerek içine gizlenmiş baz istasyonu mahalle sakinlerini kızdırdı.

 

Türkiye'nin en büyük şikayet portalı Şikayetvar'ın "Mobil Belediye Uygulaması" ile şikayetleriyle birlikte fotoğraf da gönderen şikayetçiler bir gsm şirketinin binalarına baca şeklinde yerleştirdiği baca görünümlü baz istasyonuna tepkilerini dile getirdiler. Belediye uygulaması ile gönderilen şikayetlerde baca, tabela, güneş enerjisi sistemleri, klima ve reklam panosuyla kamufle edilen baz istasyonları sıkça şikayet ediliyor.
 
GİZLENMESİ TEDİRGİN EDİYOR
"Bizler mahallemizde baz istasyonu kurulmasını istemiyoruz" diyen mahalle sakinleri gsm operatörlerinin kendilerinden gizli baz istasyonu kurmasını eleştirdi. Gönderilen şikayetlerde, "Baz istasyonunun bu şekilde gizlenmesi bizi tedirgin ediyor ve psikolojimizi bozuyor.
 
Binanın olması gereken bacaları yanına devasa baca görünümlü baz istasyonu kuruldu. Baca olmadığı her halinden belli olan ve kışın duman tütmeyen bu eklemenin baz istasyonu olduğunu öğrendik. Yetkililerin, mahalle halkı tarafından gizlenen durumu düzelteceklerini ve insan sağlığına hassasiyet göstereceklerini düşünüyoruz. Ayrıca hile yolu ile yapılan bu baz istasyonlarının çevreye verdiği zarardan dolayı kamuoyundan özür dilenmesini bekliyoruz. Umarım yasal ve hukuki sürece gerek kalmadan yetkililer bu durumu düzeltir."
 
MAHKEME KARARI İLE KALDIRILMIŞTI
Daha önce Rize'de bir GSM şirketince, bir binanın çatısına kaçak olarak konulduğu belirtilen baca şeklindeki baz istasyonu, bu istasyondan rahatsız olan bir kadının, Rize 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanması üzerine, çatıdan sökülmüştü. Davaya ilişkin bilirkişi raporunda, binanın çatısına baca görüntüsü verilerek konulan baz istasyonun Rize Belediyesi'nin izin vermemesi nedeniyle kaçak olarak konulduğu, ayrıca baz istasyonunun bulunduğu bina ile Topçu'nun oturduğu bina arasının 3 metre, baz istasyonu ile davacının dairesinin balkonu arasındaki mesafenin ise 5 metre olduğu belirtilmişti.
 
Baz istasyonunun konulmasından sonra davacının sosyal ve ruhsal olarak olumsuz yönde etkilendiği, baz istasyonlarının yerleşim yerlerinden uzak yerde kurulması gerektiği ifade edilen raporda, ayrıca istasyonların yaydığı elektromanyetik radyasyonun kanser riskini artırdığı yönünde yayınların mevcut olduğu kaydedilmişti.(SYK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com