Dumlupınar ilçesinde ilk defa Polatlı koyunu dağıtıldı

Dumlupınar ilçesinde ilk defa Polatlı koyunu dağıtıldı
Dumlupınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynaklı olarak hazırlanan proje kapsamında ilçede ilk defa Polatlı Koyunu dağıtımı yapıldı.

Dumlupınar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Dumlupınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynaklı olarak hazırlanan proje kapsamında İlçeye bağlı Eğdemir Köyü'nde 3 aileye 54 adet dişi toklu, 3 adet koç dağıtımı yapıldı.
İll De Farance ve Merinos koyun ırklarının melezi olarak geliştirilen, yüksek doğum oranı ve et verimi gibi üstün özelliklere sahip olan Polatlı Koyunu, Polatlı Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM) den ilk defa alınarak 18 koyun, 1 koç olmak üzere ilçede bulunan hak sahiplerine teslim edildi.
Bu nedenle Polatlı Koyununun Tarım Bakanlığınca tescilinden sonra Polatlı Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM) tarafından ilk defa Dumlupınar İlçesine damızlık satışı gerçekleştirilmiş oldu.
Hayvanların seçimi, alımı ve hak sahiplerine dağıtımı 17.05.2011 tarihinde Dumlupınar Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Dumlupınar İlçe Tarım Müdürü v. Neşe Çakır, Veteriner Hekim Mehmet Yeni ve Dumlupınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Yetkilisi Ali Adatepe nezaretinde yapılmıştır.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com