Dumlupınar Üniversitesi dünya gençlerini biraraya getiriyor

Dumlupınar Üniversitesi dünya gençlerini biraraya getiriyor
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Meslek Yüksekokulu ve DPÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve Avrupa Mesleki Eğitim Gelişim Merkezi tarafından kabul edilerek uygulamaya geçilen meslek eğitimi projesi ile birlikte dünya gençleri hem mesl

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Meslek Yüksekokulu ve DPÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve Avrupa Mesleki Eğitim Gelişim Merkezi tarafından kabul edilerek uygulamaya geçilen meslek eğitimi projesi ile birlikte dünya gençleri hem meslek öğreniyor hem de kültürlerini genişletiyor.
AB Eğitim ve Gençlik Programı kapsamında, Avrupa'nın değişik ülkelerinden mesleki eğitim uzmanlarının Kütahya'ya gelerek Kütahya Meslek Yüksekokulunda 18-22 Ekim 2010 tarihleri arasında mesleki eğitimin el becerilerinin gelişimindeki rolü başlığı altında sunulan program ve eğitim gezilerinin ardından, projeye olan ilgi artmaya devam ediyor.
'YALNIZCA ÖĞRENMİYOR ÖĞRENCİKÇE YENİ FİKİRLERLE UFKUMUZU GENİŞLETİYORUZ'
KMYO Müdürü Doç.Dr. Gülten Gümüştekin konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kabul edilen AB projesi kapsamında Avrupa'nın değişik ülkelerinden gelen mesleki eğitim uzmanlarının Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksekokulları'nda uygulanan mesleki eğitim programları konusunda bilgi sahibi olacaklarını belirtti. Gümüştekin, ayrıca Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksekokulları'nın program çerçevesince tanıtıldığını hatırlatarak, projeyle birlikte hem biz hem de konuklarımız kendini yenileme imkanını yakalıyor ve yeni fikirlerle ufkumuzu genişletiyoruz dedi.
Kütahya'nın tarihi ve kültürel yerlerine ziyaretler yaptıklarını kaydeden Doç. Dr. Gümüştekin, projenin tanıtım yönüne de dikkat çekerek, değişik ülkelerden bizleri ziyarete gelen konuklarımız, yaşadığımız şehir hakkında da bilgi sahibi oluyor, kültürümüz, tarihimiz, mesleki bilgilerle bir arada tanıtılıyor dedi. Gümüştekin, KMYO'nu uluslararası boyuta taşıyan bu proje ile hem Üniversitemizin ve Meslek Yüksekokulumuzun hem de Kütahya'nın tanıtımına katkı sağlamış olduğumuzu düşünüyoruz. Bu eğitimin tanıtımı tüm Avrupa'da Avrupa Mesleki Eğitim Gelişim Merkezi (CEDEFOP) tarafından yapılmaktadır. Eğitime çeşitli eğitimciler katılmıştır. Böyle bir eğitime ev sahipliği yapmamız bizleri mutlu etmektedir. Bundan sonra da uluslararası eğitimlerimizin sürebilmesi için gereken çalışmaları yapıyoruz. Proje belki de yeni yeni fikirleri ortaya çıkartacak hep birlikte göreceğiz dedi.
'ONLAR HEM MESLEK HEM KÜLTÜRLE TANIŞTILAR BİZLERLE FİKİRLERİNİ PAYLAŞTILAR VE YENİ YENİ DENEYİMLERLE PROJEMİZE ORTAK OLDULAR'
İlgi gören proje hakkında açıklama yapan Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdür Vekili Ahmet Gümüştekin, DPÜSEM, KMYO olarak, ilginin yüksek olacağına inandığımız bir meslek eğitimini masaya yatırdık.Kütahya Valiliği ve Belediye Başkanlığı desteklerini esirgemediler. Avrupa Mesleki Eğitim Gelişim Merkezi projemizi kabul edince çok mutlu olduk ve çalışmalara başladık. The Role Of Vet İn Improving Hand Skills” adlı mesleki eğitim projemiz dahilinde İspanya ve Estonya'dan katılımcılarımız bizimle oldular. Proje kapsamında Küyahya Porselen, Altın Çini Fabrikası, İç Ege Giyim Sanayi, Kütahya El Sanatları Anonim Şirketi ve Gediz Meslek Yüksekokulu'nda eğitmen ve uzmanlar eşliğinde ziyaretler yaptık. Bunun yanı sıra Kütahya'nın tarihi ve kültürel noktalarına küçük ziyaretlerimiz oldu. Bu ziyaret dahilinde katılımcılarla fikir alışverişlerinde bulunduk.
EBRU SANATIYLA TANIŞTILAR VE ÇOK SEVDİLER
Katılımcıların en çok ilgi gösterdikleri bölümlerden biri de Sigrafitto laboratuarı oldu. KMYO sigrofitto laboratuarında katılımcılarımız ebru sanatı hakkında eğitmenlerden bilgiler aldılar ve renkli uygulamalar yaptılar. Ebru sanatının büyülü havasına katılan öğrenciler sertifikalarını aldıklarında öğrendiklerini pekiştirdiler. Bol bol film ve fotoğraf destekli sunumlarla renklenen programlarda her katılımcı elde ettiği ürüne sahip olma imkanını buldu. Çavdarhisar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı da proje boyunca desteklerini esirgemediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com