Dumlupınar Üniversitesine öğretim üyesi alımı

Dumlupınar Üniversitesine öğretim üyesi alımı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğünce, Tıp ve Fen Edebiyat Fakültelerinde istihdam edilmek üzere 43 öğretim üyesi alınacak.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğünce, Tıp ve Fen Edebiyat Fakültelerinde istihdam edilmek üzere 43 öğretim üyesi alınacak.
Alınan bilgiye göre, Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümünün Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Dahili Tıp Bilimleri Bölümünün Radyoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kardiyoloji, Temel Tıp Bilimleri Bölümünün Fizyoloji Ana Bilim Dallarına birer olmak üzere toplam 7 doçent alımı yapılacak.
Tıp Fakültesinde, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümünde Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Beyin Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Üroloji, Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dallarında birer, Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalında iki, Dahili Tıp Bilimleri Bölümünde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Radyoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dallarında birer, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalında 3, Temel Tıp Bilimleri Bölümünde Anatomi, Fizyoloji, Histoloji ve Embriyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dallarında birer olmak üzere toplam 34 yardımcı doçent istihdam edilecek.
Fen Edebiyat Fakültesinin Tarih Bölümü Yakınçağ Tarihi Ana Bilim Dalı ve Kimya Bölümü Fizikokimya Ana Bilim Dalına birer profesör alınacak.
Yardımcı doçent adaylarının 3 Kasım, profesör ve doçent adaylarının 4 Kasıma kadar istenen belgelerle DPÜ Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmesi gerekiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com