Dün kahramandı, bugün düşman!

Dün kahramandı, bugün düşman!
Zekeriya Öz'ün yurt dışına çıkış sayısı ne?

AKP Hükümeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ında aralarında bulunduğu AKP’lilerin, büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını yöneten savcılara baskıları ve hedef göstermeleri de aynı hızla devam ediyor.

Savcı Zekeriya Öz hakkında Dubai’ye gittiği tatil için Ali Ağaoğlu’nun ‘’Dubai tatilini parasını biz ödedik’’ demesinin ardından Dubai’deki otelden belgelerle Ali Ağaoğlu’na yalanlama geldi.

Dün Ergenekon Davası’nı yürüten savcı Zekeriya Öz’e kahraman gibi davranan AKP Hükümeti, şimdi aralarında AKP’lilerin de olduğu büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yönetince düşman edildi.

Adaletin tarafının olmayacağını kabul edemeyen bir iktidar, yargı ve polislere yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarına engel olmak için kanunlar değiştirerek, yeni yönetmelikler çıkararak, sürgünler ve görevden almalarla adalet sistemine gözdağı vermeyi kendine görev edinmiş gibi davranmakta.

Bu durumdan rahatsızlık duyarak sesini yükseltenlerden biri de CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran.

Savcı Zekeriya Öz konusunu yakından takip eden CHP, Hükümet yetkililerini köşeye sıkıştırmaya devam ediyor.

CHP’li Oran, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, Savcı Zekeriya Öz’ün toplam yurt dışına çıkış sayısını sordu.

Oran, Adalet Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, bakanlık kayıtlarınıza göre bugüne kadar hangi tarihlerde hangi ülkelere hangi tarihler aralığında gitmiştir? Zekeriya Öz’ün toplam yurt dışına çıkış sayısı kaçtır?” sorularını yöneltti.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com