Dün Mollalar İran'a Diyordunuz!

Dün Mollalar İran'a Diyordunuz!
CHP'nin başörtüsü sorununu çözme konusunda samimi olmadığını belirten Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yüklendi..

AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsü ve türbanın ayrı şeyler olduğunu savunan ve sorunun çözümü için İran modeli öneren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu samimi olmaya çağırdı. “Mollalar İran’a diyen CHP.

şimdi Türkiye’nin kızlarına İran modeli örtünmeyi örnek gösterir hale geldi. Samimiyet bunun neresinde?” diye soran Başbakan, Ani harabelerinde namaz kılan MHP için de, “Allah kabul etsin Cuma namazı kıldı. Onların Ani harabeleri aklına gelmediği dönemde biz oraya 42 km duble yolu yaptık” dedi. İşte Erdoğan’ın muhalefe gönderdiği mesajlar:

TÜZÜKTEN HIZLI MI HAZIRLANIR

Biz işimizi biliyoruz ve gündemimizi belirledik. Çalışmalarımız yapıyoruz. Samimi olalım. Dürüst olalım. ‘Bir haftada anayasa değiştirelim diyenler daha 1,5 yıl varken ‘anayasa değiştirilemez’ demiyor muydu? Kendi tüzüklerini değiştirmek için zaman yok diyorlar. Türkiye Cumhuriyeti anayasası senin tüzüğünden daha mı kolay hazırlanır.

SEÇİM KAMPANYASI ANAYASA

2011 seçimlerine kadar hazırlıkları yapalım dedik. 2011 seçimlerinin ardından Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na üye versin konsensüs ile yeni anayasayı çıkaralım. Kabul etmediler. Neden? Çünkü dürüst değiller. Biz şu anda yeni anayasa ile ilgili çalışmalarımız da başlattık. Seçim kampanyamızı yeni anayasa üzerine tesis edeceğiz.

SAMİMİ KATKI ÇAĞRISI YAPTI

Ana muhalefet partisi başta olmak üzere vaat ettikleri sözlerin arkasın durmaları, bu sürece samimi şekilde katkı vermeleri çağrımı yineliyorum. Siyasetçinin samimiyet testini millet yapar. Başörtüsü konusunda ‘arkadaşlar üzerinde çalışıyor’ dediler. Meselenin tasarım boyutu üzerinde çalıştığını görünce umudumuz kaybetmedik.

UMUT TİCARETİ YAPMASINLAR

Ama dün büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Ortaya çıka çıka Pakistan modeli çıktı. İran modeli çıktı. Yıllarca toplumu kışkırtmak için ‘Türkiye İran oluyor’ korkusunu öneren CHP Türkiye’nin kızlarına İran modeli örtünmeyi tavsiye eder hale geldi. ‘Mollalar İran’a’ diyen CHP, şimdi İran modeli örtünmeyi örnek gösterir hale geldi. Samimiyet bunun neresinde?

NAMAZINI ALLAH KABUL ETSİN

(MHP lideri Devlet Bahçeli’nin parti üyeleriyle birlikte Ani’de kıldığı namazını kastederek) Liderlerden biri Kars Ani Harabeleri’ne gitti. Allah kabul etsin Cuma namazı kıldı. Onların Ani harabeleri aklına gelmediği dönemde biz oraya 42 km duble yolu yaptık. Biz Ani’de evlere gidip dertleştik. Bizim Ani Harabeleri’yle ilişkimiz bu.

TAKVİMİMİZİ BELİRLEDİK

Yeni anayasa çıkarmak için takvimlerini belirlediklerini belirten Başbakan Erdoğan, “Biz de yeni bir anayasadan yanayız. Bunu seçim öncesinde de söyledik. Seçim akşamı da söyledik” dedi. Türkiye için çok önemli bir proje hazırladıklarını ifade eden Erdoğan, “Çılgın projeyi şimdi açıklamayacağım. İnşallah o projeyi gümbür gümbür bir basın açıklamasıyla yine belki bu salonda açıklarız” diye konuştu.

TESK’te de ‘çözelim’ demiştim

Erdoğan, başörtüsü sorununun çözümüne ‘İran’ örneği veren Kılıçdaroğlu’na seslendi: “Eğer samimiyseniz bu meseleyi istişare edelim. Konuşalım. Türkiye’nin gündeminden bunu çıkaralım. TESK’te de kendilerine söyledim. ‘Söz verdiniz’ dedim. ‘Başörtüsü meselesi var. Gelin hemen çözelim. 3 günlük bir olay’ dedim. ‘Ama tasarımcılık yapmayın’ dedim. Bu konuların AİHM’e götürülmeyeceğini ‘Ben inancımdan ötürü başımı örtüyorum’ diyen bir kıza dayatma yapılamayacağını söyledim. Ama samimi değilseniz yine geri adım atacaksınız lütfen en azından milletin değerleriyle genç kızların umuduyla oynamayın... Diyanet dururken neden başka kurumlara gidiyorsunuz? Biz toplumu dizayn etmek, topluma gömlek giydirmek durumunda değiliz. Hiç kimse umut ticareti yapmasın, şark kurnazlığı içinde olmasın.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com