'Dündar atılacak, Özdil kovulacak!'

'Dündar atılacak, Özdil kovulacak!'
Türk basının iki önemli ismi Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'i hedef alan 'duyumların' ardı arkası kesilmiyor.

Takvim gazetesindeki köşesini Pazar günleri Sabah'a taşıyan Rasim Ozan Kütahyalı dünkü yazısında Yılmaz Özdil'in Hürriyet gazetesinden kovulacağını iddia etti. Kütahyalı "İsmini herkesin tanıdığı çok çok önemli bir isimden Aydın Doğan'ın Yılmaz Özdil'i Hürriyet'ten de gönderme kararını aldığını ve yakında Özdil'in biletinin kesileceğini işittim. Üsteleyince bana bilginin kesin ve birinci elden olduğunu söyledi" dedi.

İkinci bir iddia da Taraf yazarı Melih Eltınok'tan geldi. Altınok eski MİT’çi Mehmet Eymür’ün açıklamalarında Mehmet Ağar’ı suçlaması konusu değerlendirirken Uğur Dündar'ı kastederek şunları söyledi:

SANIRIM ANLAŞILMIŞTIR!

"Mehmet Ağar çok falza inisiyatif almış bir isim o süreçte. Bu anlamda da pek çok şahitlik var. Örneğin Memduh Bayraktaroğlu, Tansu Çiller’e yakın isimlerden birisidir, danışmanlığını yaptı. Bir kitap yazdı, orada açık açık bu isimleri veriyor. Hatta geçtiğimiz günlerde Memduh Bey beni aradı. Şöyle söyledi; “Birkaç isim var… Bunlar kamuoyunun yakından tanıdığı isimler… Bunları bir odaya alsanız Türkiye’nin o dönemine dair bir tek nokta kalmayacak. Bunlar devlet arşivlerinde de var. Birbirleriyle hesaplaşacaklar. Ve bunların içerisinde sadece Mehmet Ağar, Tansu Çiller falan yok. Medyada bugün çok itibar ettiğimiz o fırınlara girip hamam böceği kovalayan isimler var ya, müthiş isimler… O isimler de var bu sürecin içinde. Ve bunlar bu medyadaki hesaplaşma süreci ortaya çıktıkça ‘korkuyoruz, ağzımızı açtık, çok başarılıyım ama işsizim’ diyen isimler var ya, bu isimlerin dahli var bunun içinde. Biz bunları konuşmaya başlayacağız… Sanırım anlaşılmıştır… Bu isimlerin hepsiyle hesaplaşmamız gerekecek. Çünkü bunlar başka maskelerle ortalıkta dolaştılar bugüne kadar. Dediğim gibi fırınları kovala, zavalla zabıtanın kafasına bone geçir falan Türk halkının kafasına ne çoraplar örmüşsünüz…

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com