Dünden Bugüne Aile Hekimliği Paneli yapıldı

Dünden Bugüne Aile Hekimliği Paneli yapıldı
"Aile Hekimliğinin Dünya ve Türkiye'deki Durumu ve Yaşanan Sorunlar" konulu panel Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) yapıldı.

"Aile Hekimliğinin Dünya ve Türkiye'deki Durumu ve Yaşanan Sorunlar" konulu panel Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) yapıldı.
ESOGÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen ‘Aile Hekimliğinin Dünya ve Türkiye’deki Mevcut Durumu ve Yaşanan Sorunlar’ adlı panel Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Prof. Dr. Necla Özdemir Salonu’nda gerçekleşti.
Panelin başkanlığını ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlhami Ünlüoğlu yaptı. Panel konuşmacılarından ESOGÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Ünalacak ‘Ülkemizde ve Dünyada Aile Hekimliğinin Gelişimi ve Geleceği’ adlı bir sunum yaptı. ‘Aile Tabibi’ kavramının tarihçesinden bahseden Prof. Dr. Murat Ünalacak aile hekimliğinin gelişim sürecinde, dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen sempozyum, kongre ve basılan kitaplarla ilgili bilgiler verdi. Prof. Dr. Ünalacak ayrıca aile hekimliğinin gelişimini sağlayan disiplinler ve Türkiye’deki aile hekimliği eğitim kurumları ve bu kurumların işleyişinden de bahsetti.
Eskişehir İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Tözün ise ‘Türkiye’de Aile Hekimliği Sistemi (Tarihsel Bir Bakış)’ adlı bir sunum yaptı. Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın geçmişten günümüze değişen ve gelişen yapısına dikkat çeken Uzm. Dr. Mustafa Tözün sağlık sisteminin kurumsallaşması ve kanunlaştırılması sürecini de ele aldı. Tözün, sağlıkta değişimin hızla devam ettiğini sözlerine eklerken Eskişehir’in aile hekimliği sistemi geçişini tamamlayan ilk il olduğunu vurguladı ve bu bağlamda Eskişehir’in diğer illere olan yardımına da dikkat çekti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com