Dunga,"O Müthiş Bir Oyuncu!"

Dunga,"O Müthiş Bir Oyuncu!"
Türkiye'de istatistikleri alt üst etmesine rağmen takımdaki durumu sürekli tartışılan Alex'e, Brezilya Milli Takımı'nın eski hocası Dunga sahip çıktı...

“Alex, takımını fevkalade yönetebilen, oldukça zeki bir futbolcu. Zaten Türkiye’de mükemmel istatistikle oynuyor. Gençlerin ondan örnek alacağı çok şey olduğunu düşünüyorum”

Brezilya futbolunun efsanevi ismi Carlos Dunga, FANATİK’e özel açıklamalar yaptı. Monaco’daki Golden Foot organizasyonuna katılan Brezilya Milli Takımı’nın eski teknik direktörü, Fenerbahçe’deki durumu sürekli olarak tartışılan Alex de Souza hakkında konuştu... Dunga, “Alex çok özel bir oyuncu. Milli takımda başarılı olmamasına ve kalıcı olmamasına şaşırıyorum, ancak şu bir gerçek ki; onun döneminde Brezilya Milli Takımı’nda büyük rekabet vardı orta sahada. Bazı nedenlerden dolayı istediğini yapamadı, zaten ondan sonra da yurtdışına gitmeyi tercih etti. Bana göre Alex, takımını fevkalade yönetebilen, çok zeki bir futbolcu. Zaten Türkiye’de öğrendiğime göre mükemmel bir istatistiğe sahip. İstatistikler, ne kadar kaliteli olduğunun bir kanıtı. Gençlerin ondan örnek alacağı çok şey var” dedi. Türk Milli Takımı’nın performansını değerlendiren Brezilya futbolunun efsane ismi, “2002’de Türkiye’yi çok beğenmiştim. Çok yaratıcı bir kadroya sahipti. Her an her şeyi yapabilecek oyuncuları vardı. Özellikle Hakan Şükür kalitesini fazlasıyla belli ediyordu. Zaten tüm dünya, Türkiye Milli Takımı’nı o şampiyonadan sonra ciddi şekilde tanımaya başladı” açıklamasını yaptı.

Elano’yla ilgili de konuştu
Milli takımda görev aldığı süreçte sürekli olarak kadroya çağırdığı Elano hakkında da yorum yapan Dunga, “Galatasaray’da neden oynayamıyor bilmiyorum. Benim takımımda her zaman yer alacak kapasiteye sahip. Çok yetenekli bir futbolcu olduğu için Türkiye’ye transfer edildi. Bazı şanssızlıklar yaşıyor olabilir” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com