Dünür Bakanlar Kabineyi Heyecanlandırdı!

Dünür Bakanlar Kabineyi Heyecanlandırdı!
AK Partili İki bakanın 'dünür'olması, kabinenin diğer üyelerini de heyecanlandırdı....

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın kızı Rüveyda ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in oğlu Asım'ın nişanlandığı haberi AK Parti'de yankı buldu. İki bakanın "dünür" olması, kabinenin diğer üyelerini de heyecanlandırdı.

Dünkü grup toplantısında gözler "dünür bakanları" ararken, konu diğer bakanların da sohbet mevzuları arasında yer aldı. Haberi basından öğrenen bakanlar, şu değerlendirmeleri yaptı:

FARUK NAFİZ ÖZAK (DEVLET BAKANI):
Hayırlı olsun. Daha evvel Osman Bey'le Hilmi Bey de dünür olmuştu. Zaten biz dostuz ama bu tür birliktelikler dostlukları, arkadaşlıkları daha iyi bir yere getirir.

VEYSEL EROĞLU (ÇEVRE VE ORMAN BAKANI):
Sinerji gelir, bağlar güçlenir. Destekliyoruz. Mutlu olurlar inşallah.

ZAFER ÇAĞLAYAN (DEVLET BAKANI):
İyi bir kaynaşma oldu. Mutluluklar diliyoruz.

ERDOĞAN İSTEDİ

Bakan Dinçer'in talebi üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rüveyda Yıldız'ı babası Bakan Yıldız'dan istemeye gitti. Yaklaşık 2 ay önce aile arasında yapılan nişanda Emine Erdoğan'ın da hazır bulunduğu iddia edildi.

Damat adayı Asım Dinçer'in işletme alanında ABD'de master yaptığı, Rüveyda Yıldız'ın ise kreş öğretmeni olduğu öğrenildi. Dinçer'in evlendikten sonra Türkiye'de yaşayacağı kaydedildi. Aileler ise 2011'de yapılacak düğün için hazırlıklarına şimdiden başladı.

İKİNCİ DÜNÜR BAKANLAR

AKP'de daha önce de Yıldız'dan önceki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe dünür olmuştu. Güler'in kızı Şeyma ile Pepe'nin oğlu İsmail, babalarının bakan olduğu dönemde aileler arasında yapılan sade bir törenle nişanlanıp ardından hayatlarını birleştirdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com