Dünya barışına saç tasarımıyla destek

Dünya barışına saç tasarımıyla destek
Mersin Kuaförler ve Berberler Odası tarafından düzenlenen "Dünya kuaförleri Mersin'de buluşuyor" etkinliği başladı

MERSİN (AA) - Dünya barışına katkı temasıyla düzenlenen "Dünya kuaförleri Mersin'de buluşuyor" etkinliğinde, dünya saç tasarımı şampiyonu berber Ercan Buyruk, "Yurtta sulh cihanda sulh" sözü ile Atatürk'ün imzasını ve ağzında zeytin dalı taşıyan güvercin motifini iki kişinini kafasına kazıdı.

Mersin Kuaförler ve Berberler Odası tarafından Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Üniversitesi (MEÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölümü’nün desteğiyle düzenlenen etkinliğin ilk gününde Türkiye'nin farklı bölgelerinin yanı sıra çeşitli ülkelerden gelen erkek ve kadın kuaförler, meslektaşlarına ders verdi.

Bir düğün salonunda yapılan ilk gün etkinliklerinde, kuaförler saç bakımı ve kesimi konusunda uzman kişilerden işin incelikleri hakkında bilgiler aldı.

Oda Başkanı Doğan Gündüz, yaptığı açıklamada, dünya barışına vurgu yapmak için çeşitli ülkelerden farklı kültürlere sahip kişileri Mersin'e getirdiklerini belirterek, organizasyon kapsamında dünya çapındaki ustaların yeteneklerini Türk meslektaşlarına aktarmasını, bunun yanı sıra kültürlerin paylaşılarak kaynaşmayı hedeflediklerini söyledi.

MEÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Rıfat Aytar da etkinliğe bilimsel anlamda katkı sunduklarını, eğitimlerin çok faydalı olacağına inandıklarını kaydetti.

Dünya saç tasarımı şampiyonu berber Ercan Buyruk da etkinlik kapsamında "Yurtta sulh cihanda sulh" sözü ile Atatürk'ün imzasını ve ağzında zeytin dalı taşıyan güvercin motifini iki kişinini kafasına kazıdı.

Buyruk, dünyada çocukların ölmemesi için kendilerinin de neler yapabileceklerini sorguladıklarını, insanlara güzellik katan bir meslek grubunun barışa da katkı sunmak için böyle bir etkinliğe imza attığını ifade etti.

Dünya barışı denildiğinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta sulh cihanda sulh" sözünün akla geldiğini vurgulayan Buyruk, "Bunun yanı sıra yaptığım tasarımın bir diğerinde de güvercinin ağzında zeytin dalı var. Buradan bütün dünyaya sesleniyoruz. Dünyada artık barış olsun, insanlar hep gülsün. İnşallah saçların cıvıl cıvıl dans ettiği gibi insanlar da üç günlük dünyada güzel yaşar" dedi.

Bu arada, etkinlik kapsamında perşembe günü düzenlenecek galada saç tasarım gösterileri yapılacağı bildirildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com