Dünya basını olay adamı konuşuyor

Dünya basını olay adamı konuşuyor
Ryan Donk'un sahaya giren 2. topu eline alıp, Beşiktaş'ın golcüsü Almeida'nın pozisyonunu bozması dün geceki maça damgasını vurdu.

Bu olay dünya basında da büyük yankı uyandırdı. Dünyaca ünlü televizyon kanalı Fox, birçok gazete ve TV olayı gündemin 1. Maddesi olarak verdi. Olayın videosu ise internette izleme rekorları kırdı.
 
Ryan Donk'a en ağır eleştiri ise İngiliz basınından geldi ve Donk'a "Arsız Defans oyuncusu Ryan Donk Beşiktaş atağını 2inci topla kesti!.." başlığını atarken. Dünyaca ünlü Amerikan kanalı Fox Spor ise “İşte bu kesinlikle kuraldışı. Türkiye'de futbolcular rakip takım atağını durdurmak için 2'inci topu kullanıyor” başlığını attı. Haberin devamında ise olayın anca komedi filmlerinde yaşanabilecek bir olay olduğu, futbolda böyle bir olayın kabul edilemeyeceği yazıldı.
 
Yine bir başka İngiliz sitesinde ise Ryan Donk için alaycı bir şekilde “Üstün yetenekli savunmacı. Vizyoner!!” başlığı atıldı ve haberin devamında oyun sırasında zor bir durumda kalan Ryan Donk başka bir top oyunda iken o bir top ile elinde sahada gezip sonra atağı kesmeyi başardı. Zaten her makul futbolcu bu hareketi yapardı . Yahoo sports ise Donk'un hareketini  “Yenilikçi bir defans savunma hareketi” başlığı altında duyurdu. Haberin devamında ise “Donk gizli silahını kullandı ve tesadüfen de olsa bu hareket için en uygun ses 'Donk' olurdu” başlıkları atıldı. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com