Dünya Bu Toplantıyı Bekliyor

Dünya Bu Toplantıyı Bekliyor
Ukrayna’nın devrik cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'in yapacağı basın toplantısı dört gözle bekleniyor

Ukrayna’nın devrik cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, Rusya’dan himaye başvurusuna olumlu yanıt almasının ardından bu ülkeye gittiği ve yine Rus haber ajansları vasıtasıyla duyurduğu basın toplantısını düzenlemek için Rostov-na-Donu şehrine ayak bastığı bildirildi.

Yerel haber ajansı “DonİnformBüro” kaçak liderin perşembe akşamı şehre gelişini şu ifadelerle aktardı:

“Yanukoviç’in uçağı 22.00 (TSI 20.00) sularında şehrimize indi. Yalnız uçak sivil havalimanına değil, askeri alana iki savaş jeti refakatinde iniş yaptı. Yanukoviç ve beraberindeki kişiler askeri havalimanından kendisini himaye veren Rus devletinin konuk evine değil, özel bir malikaneye hareket etti. Cuma akşam üzere 17.00 (TSİ 15.00) civarında düzenleyeceği söylenen basın toplantısının yeri de açıklanmadı. Mekan olarak neresinin seçileceğinin son anda açıklanacağı ve sadece belirli basın kuruluşları davet edilerek gerçekleşeceği belirtiliyor. Rivayete göre basın toplantısı organizasyonunu Rusya’nın İnterfaks haber ajansı üstlenmiş” haberiyle duyurdu.

Geçen hafta sonu Kiev'i terk eden ve hemen ardından partisinin güçlü olduğu Harkov kentinde televizyona çıkıp, istifa ettiği yönündeki haberleri yalanlarken görülen Yanukoviç, TSİ 15.00'da düzenleyeceği basın toplantısıyla günler sonra kamuoyunun karşısına çıkmış olacak. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com