“Dünya çapında marka olacaklar”

“Dünya çapında marka olacaklar”
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Hisarcık ilçesine bağlı Karbasan beldesine yaptığı ziyarette beldede yapılan yatırımların kısa sürede sonuçlarını görmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Hisarcık ilçesine bağlı Karbasan beldesine yaptığı ziyarette beldede yapılan yatırımların kısa sürede sonuçlarını görmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.
Başarılı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Mehmet Özcan'a teşekkür eden nazlı, 'Son 1,5 yılda Karbasan'a yaptığımız yatırımlarla beldemizde önemli değişimler yaşanmakta. Karbasan Göleti 2010 yılı İl Özel İdare sulama programımıza alarak bakırım onarımını tamamladık. Çilek yetiştiriciliği projesi kapsamında 60 bin TL destek sağladık. Karbasan Çileğini marka yapıyoruz. 185 bin adet frigo çilek fideleri 28 çiftçimize dağıtıldı. Beldede yetişen çilek yılda iki ürün vermekte. Yetiştirilen tüm çilek İstanbul'a pazarlandı. Önümüzdeki yıllarda yılda bin ton çilek İstanbul'a pazarlanarak, Karbasan'a önemli bir gelir sağlanmış olacak 2010 yılında Karbasan'a 4 derslikli ek bina yaprak eğitim sorunumuzu da çözüyoruz. Bir diğer önemli konuda Karbasan-Ömerfaki arasındaki yol problemimizdi. Bu konuyu da bu yıl İl Özel İdare yatırım programına aldık. Kütahya İl Merkezine olan uzaklık yaklaşık 50 km kısaltacak olan bu yolun yapımına bu yıl başlıyoruz. Ayrıca Karbasan beldesine tarımla uğraşan çiftçilerimizin bir diğer sorunu da orman vasfını kaybetmiş ve tarım arazilerine dönüşmüş alanlarda ekim yapılamıyordu. Bu bölgede yapılan çalışmalarla bu alanlar 2B kapsamına alınarak 3 bin dönüm arazi 2B kapsamına alındı ve gerekli çalışmalar orman Kadastro ekiplerince yapıldı ve çiftçimizin önü açıldı.
Sonuç olarak Karbasan 2010 yılında Eğitimden, Ulaşıma kadar birçok sorunu çözerek geleceğine güvenle bakıyor. Bu çalışmalara katkı sağlayan Karbasan Belediye Başkanı Mehmet Özcanı, Kooperatif Baskanı Ali Akbulutu ve Belde halkını tebrik ediyor başarılar diliyorum. İl Genel Meclisimiz her sorununda Karbasan Beldesinin yanında olmaya devam edecektir' dedi.
Halkın problemlerini çözmek için görev başında olduklaranı belirten Nazlı, 'Köylerimizin alt yapı sorunlarını büyük oranda çözdük. Şimdi hedefimiz gelir getirici projelere ağırlık vermek. Sulama yatırımlarımızı arttırdık. Hisarcık bölgesinde gelişen meyveciliği destekliyoruz. Her yıl İl Özel İdare bütçesine ayırdığımız kaynaklarla meyve fidanı dağıtarak çiftçimize destek sağlıyoruz. İçme suyu sorununu çözdüğümüz Kutlubeyler köyünde kiraz festivaline katılmaktan dolayı büyük mutluluk duydum. Burada başta muhtarımızı kutluyorum. Köyümüze sağladıkları büyük katkılardan dolayı da kiraz yetiştiren tüm çiftçilerimizi tebrik ediyorum. Kutlubeylerin her türlü sorununda yanlarında olacağız' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com