Dünya Çocukları Simav'da...

Dünya Çocukları Simav'da...
Uluslararası Çocuk Şenliği için Kütahya'nın Simav ilçesine gelen 4 ülkenin çocukları, kaymakamlık ve belediyeyi ziyaret etti.

Uluslararası Çocuk Şenliği için Kütahya'nın Simav ilçesine gelen 4 ülkenin çocukları, kaymakamlık ve belediyeyi ziyaret etti.
Simav Belediyesi'nde başlayan programda çocuklar Başkan Kasım Karahan tarafından kabul edildi. Arnavutluk, Romanya, Moldova ve Bulgaristan'dan gelen çocuklara, Simavlı çocuklar eşlik etti. Yabancı çocuklar Belediye Başkanı Kasım Karahan'a ülkelerinden getirdikleri geleneksel hediyeler verirken, Başkan Karahan'da çocuklara Simav ile özdeşleşmiş çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Kasım Karahan, bu yıl ikincisini düzenledikleri Uluslararası Çocuk Şenliğini Türkiye'nin önemli termal turizm merkezlerinden
biri sayılan Simav'da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Başkan Karahan, 'Simav Türk milletinin misafirperverliğinin, güler yüzünün, evrensel sevgiyle insanlığı kucaklayan hasletlerinin harman olduğu bir yer. Dolayısıyla dünya çocukları bizim kültürümüzün evrenselleşen güzellikleriyle bütünleşecek, kucaklaşacak, sevgiyle, barışla, hoşgörüyle daha güzel bir dünyaya doğru el ele yürüyecekler' dedi.
4 ülkeden gelen 91 öğrenci daha sonra hükümet konağında Kaymakam Yüksel Ünal tarafından ağırlandı. Öğrenciler ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri Kaymakam Ünal'a takdim etti. Ünal, 'Pırıl pırıl gençleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için belediyeye teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Yabancı öğrencilerin 5 gün boyunca Simav'da sergileyecekleri folklor gösterileriyle ülkelerini tanıtacakları bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com