Dünya çocuklarının Simav buluşması

Dünya çocuklarının Simav buluşması
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları çerçevesinde bu yıl ilk kez düzenlenen “Uluslararası Çocuk Şenliği”ne katılmak üzere Bosna Hersek, Romanya ve Slovakya'dan gelen misafir çocuklar ve yöneticileri Kütahya'nın do

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları çerçevesinde bu yıl ilk kez düzenlenen “Uluslararası Çocuk Şenliği”ne katılmak üzere Bosna Hersek, Romanya ve Slovakya'dan gelen misafir çocuklar ve yöneticileri Kütahya'nın doğal güzellikleri dillere destan termal zengini ilçesi Simav Eynal Kaplıcalarında buluştu. Belediyenin davetlisi olarak geldikleri Simav'da Eynal Kaplıcalarında buluşan dünya çocukları tercümanları vasıtasıyla mutluluklarını dile getirdi.
Dünya çocuklarının Simavlı ailelerle buluşmasında ilginç görüntüler ortaya çıktı. Belediye Başkanı Kasım Karahan, 80 misafir öğrencinin ilçede ilk kez düzenlenecek “Uluslararası Çocuk Şenliği”nde vatandaşlara yönelik çeşitli gösterilerde bulunacaklarını bildirdi.
Karahan, öğrencileri Simavlı ailelerin, yöneticilerin de Belediyenin misafiri olduklarını belirterek,'Konuklarımıza Simav misafirperverliğini en iyi bir şekilde kanıtlamak istiyoruz. Dünya çocuklarını ve yöneticilerini Simav'ın fahri hemşerisi olarak görüyoruz. Umarız iyi duygularla ayrıldıkları Simav'dan memleketlerinde ilçemizin güzelliklerinden bahsederler” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com