Dünya devi Kapalı Çarşı'yı örnek gösterdi

Dünya devi Kapalı Çarşı'yı örnek gösterdi
Ford'un başkan yardımcısı satış taktikleri için 'Kapalı Çarşı'dakileri örnek alın' dedi.

Kapalı Çarşı'nın satış taktikleri dünya devi Ford'a örnek oldu.

Uluslararası şirketlerin tasarruf ve verimli çalışma için lokal pazarları tercih etmesi giderek daha da yaygınlaşıyor. Bunun son örneklerinden olan Ford Motor Company’nin global satın almadan sorumlu Başkan Yardımcısı Hau Thai-Tang, ekibine yaptığı konuşmada bu stratejinin öneminden bahsederken Kapalı Çarşı'yı örnek gösterdi.

Ülkelerin avantajlarından maksimum yararlanmanın öneminden bahseden Tang “Bu konuda çok hevesli olmalısınız. Yani Ford’un Çin’de ortağı Changan, Türkiye ’deki ortağı Otosan ve Rusya’daki ortağı Sollers’in iş yapış şekillerini iyice öğrenin etüt edin. Çünkü bu şirketler Ford’a bir kaç konuda tasarrufun yollarını öğretecek şirketlerdir” dedi.

Tüm ekiple yaptığı bu konuşma sonrası açıklama yapan Thai-Tang, “Tüm ekibe toplantıda, ‘Hayatınızda hiç İstanbul ’a gidip Kapalıçarşı’da alışveriş yaptınız mı?” diye sordum ve ekledim; ‘Orada 10 yaşındaki bir çocuk yanınıza gelip 6 farklı dilde öyle bir satış yapıyor ki inanamazsınız. Bu kişiler 700 yıllık bir ticaret rotasının kesiştiği yerde bu işi yapıyorlar. Biz neden onlardan daha düşük bir fiyata ürün alabileceğimizi düşünüyoruz ki? Bu bizim için önemli bir ders’ yorumunu yaptı.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Hau Thai Tang’in açıklamalarıyla ilgili, “Kendisi bu göreve yeni geldi. Daha önce ürün geliştirmenin başındaydı ve çok farklı işler yapıyordu. Göreve gelir gelmez tüm takımına böyle bir ders vermesi yine farkını ortaya koyduğunu gösteriyor” dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com