Dünya gençleri DPÜ'de

Dünya gençleri DPÜ'de
Kütahya Belediyesi, Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Genç Tur ortaklığında 6-20 Haziran tarihleri arasında sürecek olan “Uluslararası Çalışma Kampı” projesi kapsamında Güney Kore, Litvenya, Kanada, İngiltere, Fransa, İskoçya'dan K

Kütahya Belediyesi, Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Genç Tur ortaklığında 6-20 Haziran tarihleri arasında sürecek olan “Uluslararası Çalışma Kampı” projesi kapsamında Güney Kore, Litvenya, Kanada, İngiltere, Fransa, İskoçya'dan Kütahya'ya gelen dünya gençleri, Şanlı Urfa, Trabzon, Uşak, İzmir, İstanbul ve Kütahya'dan gruba katılan arkadaşlarıyla birlikte Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hasan Er başkanlığında Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof.Dr. Güner Önce'yi ziyaret ettiler.
Rektörlük Şeref Salonu'nda dünya gençlerini karşılayan Rektör Prof.Dr. Güner Önce, gençlerle ayrı ayrı tanıştı ve İngilizce olarak yaptığı konuşmayla Dumlupınar Üniversitesi ile ilgili bilgiler verdi.
Kültürler arası kaynaşmanın, tanışmanın önemli olduğunu anımsatan Rektör Prof.Dr. Güner Önce, dünya gençleriyle tanışmak ve Üniversitede ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hasan Er, “Uluslararası Çalışma Kampı” projesi konusunda bilgiler vererek, dünya gençleriyle birlikte kamu yararına bazı faaliyetlerde bulunduklarını, bu faaliyetlerinin 20 Haziran 2010 tarihine kadar devam edeceğine belirterek, proje kapsamında yapılan çalışmalardan başka Kütahya'nın tarihi, kültürel yerlerini gezdiklerini, bu ziyaretler kapsamında da dünya gençlerine Dumlupınar Üniversitesini tanıtmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Üniversite ziyaretiyle ilgili düşüncelerini Rektör Prof.Dr. Güner Önce'ye aktaran Dünya gençleri, Dumlupınar Üniversitesini çok beğendiklerini söylediler.
Daha önce de dünya gençlerinin böyle bir program kapsamında Dumlupınar Üniversitesine geldiklerini, gelen gençleri Üniversite olarak program boyunca ağırladıklarını anımsatan Rektör Önce, bu gibi programlarla Ülkemize gelen öğrencilere Üniversitenin kapılarının her zaman açık olduğunu, gereken ilgi ve desteği göstereceklerini söyledi.
Dünya gençleri Rektör Prof.Dr. Güner Önce'yi ziyaretin ardından Üniversite yerleşkesini gezdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com