Dünya ile bağlantısı sona erdi

Dünya ile bağlantısı sona erdi
Ülke genelinde internet ve telefon hizmetleri kesildi...

Suriye’de muhalifler ile Esat Ordusu arasındaki çatışma nedeniyle Şam Havalimanı kapatıldı… Uçakların, havalimanına inişine izin verilmiyor…

Suriye’de şiddet olayları her geçen gün tırmanıyor… Dün başkent Şam’daki muhaliflerle, Suriye Ordusu arasındaki çatışmalar nedeniyle Şam Havalimanı uçuşa kapatıldı. Körfez Bölgesi’nden bir havayolu yetkilisi, Şam Havaalanı’na uçakların inmesine izin verilmediğini söyledi. Yetkili, “Şam’a sefer yok. Çünkü havaalanı inişlere izin vermiyor” diye konuştu.

“İnterneti biz kesmedik”

Muhaliflerse, havaalanı yakınlarındaki çatışmaların azalsa da halen sürdüğünü duyurdu. Suriye Enformasyon Bakanlığı ise bölgenin “teröristlerden temizlendiğini” ifade ederek, havalimanının normal işleyişine döndüğünü iddia etti. Suriye’nin dış dünyayla bağlantısı da kesilmiş durumda. Hükümet daha önce de operasyonlarda internet erişimini kısıtlamıştı ancak ülke genelinde bir kesintiye ilk defa rastlanıyor. Bakanlık, internet erişimini “teröristlerin” kestiğini belirterek, tamirat çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com