Dünya Köprüsü'ne Kütahya'dan 2 firma

Dünya Köprüsü'ne Kütahya'dan 2 firma
Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF), Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)'nun düzenlediği 50'si stantlı olmak üzere 600 firmanın katılacağı Dünya Dış Ticaret Köprüsü'ne Kütahya'dan 2 firma katılacak.

Kütahya Seramik ve Güral Porselen'in de katılacağı , 2-5 Haziran arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde yapılacak programa Romanya'dan Venezuella'ya, Filipinler'den Burkina Faso'ya, ABD'den Güney Kore'ye kadar 150 ülkeden firmalar katılacak. ESİDEF'li işadamları temizlik ürünlerinden gıdaya, mobilyadan tekstile, inşaattan ayakkabıya, tarım aletlerinden elektrikli aletlere kadar birçok sektörle bulunacak.


Dünya Dış Ticaret Köprüsü hakkında bilgi veren ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, 'Beş kıtadan 150 ülke, buralardan 2 bin firma gelecek. Firmaları, 3 bin 500 yabancı işadamı temsil edecek. İşadamları, daha çok ülkelerine ithalat yapacak kişiler. Bir tarafta ikili iş görüşmeleri olacak, diğer tarafta stant açan Türk işadamları ürünlerini sergileyecek.' dedi.


Programın büyüklük olarak dünyada ilk olacağını vurgulayan Davulcuoğlu, 'İşadamlarıyla beraber ülkelerinden çok sayıda bakan, sanayi ve ticaret odası başkanları ve onlarca gazeteci de gelecek.' şeklinde konuştu.


TUSKON Dünya Dış Ticaret Köprüsü'ne katılacak Ege ve Batı AkDenizli firmalardan bazıları şunlar:

İzmir'den Orkide, Alfemo, İdil, Windoform, Naturin.

Denizli'den Özgüven Kablo, Çarkıt Kablo, Kayteks.

Uşak'tan Sesli Battaniyeleri, Uşak Kar Seramik, Uşak Seramik.

Antalya'dan Kadıahmetoğulları.

Balıkesir'den Saygılı Remork, Kont Ev Tekstil, Turyağ, Windoline.

Aydın'dan Alpler Ziraat.

Kütahya'dan Güral Porselen, Kütahya Seramik.

Burdur'dan Ertuğrullar Tarım Makineleri.

Afyon'dan Oruçoğlu Yağ.

Nazilli'den Uğur Grup.


Dünya Dış Ticaret Köprüsü'nden sonra Güney Kore, Romanya, Demokratik Kongo, Kazakistan ve Pakistan gibi programa katılan bazı ülkeler ESİDEF üyesi derneklere misafir olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com