Dünya kulübüne dünya mutfağı

Dünya kulübüne dünya mutfağı
F.Bahçe'de Samandıra'nın mutfağında takımdaki tüm oyuncuların ülkesinden tatlar pişecek.

Samandıra Can Bartu Tesisleri'nin mutfağı yeni sezon için hummalı bir çalışmaya girdi. Tesislerde görevli aşçılar yaz dönemini Güney Amerika ve Fransız mutfağı hakkında eğitim alarak geçiriyor. Sarı-lacivertli kulüp, bugüne kadar yabancılara Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini sunarken, bu sezondan itibaren kendi ülkelerinin tadlarını da onlara sunacak. Böylece Türk futbolcular da Fransız ve Brezilyalı takım arkadaşlarının yemek kültürlerini daha yakından tanıyacak. Sabah gazetesinden Volkan Demir'in haberine göre; yeni sezonla birlikte hazırlanan mönülerde dönem dönem Türk mutfağı, dönem dönem Güney Amerika, Fransa ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinin mutfaklarından örnekler yer alacak.

İYİ OYNAYAN ÖDÜLÜNÜ ALACAK

Teknik heyetin, bu uygulamayı motivasyon amaçlı kullanması da planlanıyor. Örneğin Brezilyalılar'ın iyi oynadığı bir maç sonrasında ödül olarak Güney Amerika mutfağı mönüsü, Fransa'dan gelen oyuncuların iyi oynadığı maçlar sonrasında ise Fransız yemekleri sofralarda olacak.

BU İŞE EN ÇOK ONLAR SEVİNECEK

İstanbul'da ülkelerinin mutfağını sunan restaurant sayısının kısıtlı olması F.Bahçe'nin Brezilyalı futbolcularının en büyük sıkıntısıydı. Salçalı et ve barbunyadan yapılan feijuoda yemeğinin tutkunu olan Alex bu karardan bir hayli mutlu olacak. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com