Dünya liderlerinden taziye mesajları

Dünya liderlerinden taziye mesajları
Van depremi sonrası Dünya liderlerden yardım ve taziye mesajları geliyor.

Van'da meydana gelen deprem dolayısıyla dünya liderlerinden, hayatını kaybedenlerin ailelerine, Başbakan Erdoğan'a ve Cumhurbaşkanı Gül'e başsağlığı mesajları yağıyor.

OBAMA TAZİYE MESAJI YAYINLADI

ABD Başkanı Barack Obama, Van'da meydana gelen deprem dolayısıyla hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileklerini bulundu.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Obama, ''Van'daki depremle ilgili haberleri büyük bir endişeyle takip ettiklerini'' bildirdi.

Amerikan halkı adına hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına en derin taziyelerini ilettiğini belirten Obama, "Düşünce ve dualarımız depremden etkilenen bölgeye yardım götürmeye çalışan cesur erkek ve kadınlarla birlikte. Bu zorlu zamanda müttefikimiz Türkiye ile omuz omuza duruyoruz ve Türk yetkililere yardıma hazırız" ifadelerini kullandı.

SARKOZY ERDOĞAN'A MESAJ GÖNDERDİ

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mesaj göndererek, Van depremi nedeniyle üzüntülerini dile getirdi.

Van'da meydana gelen deprem nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir taziye mesajı gönderen Sarkozy, çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve birçok kişinin de yaralandığı depremin trajik sonuçlarını büyük bir kaygı ve üzüntü ile öğrendiklerini aktardı.

Sarkozy mesajında "Bu zor anlarda, Fransa'nın Türk halkının acılarını paylaştığı ve kendisi ile dayanışma içerisinde olduğu konusunda sizi ve Türk halkını temin etmek isterim" ifadelerini kullandı.

Hayatını kaybedenlerin ailelerine derin üzüntülerini ve başsağlığı dileklerini ileten Sarkozy, Türkiye'nin ihtiyaç duyabileceği her türlü yardımı sunmaya hazır olduklarını kaydetti.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI CLİNTON'DAN TAZİYE MESAJI

Van'da meydana gelen deprem dolayısıyla ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton taziye mesajı yayımladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Clinton, bugün meydana gelen deprem dolayısıyla Türk halkına en derin üzüntülerini iletti ve başsağlığı dileklerini sundu.

"Düşüncelerim ve dualarım depremde hayatını kaybeden ve yaralananların aileleri ve dostlarıyla bilikte" ifadesini kullanan Clinton, ABD olarak kurtarma ekiplerinin yardım çabalarına destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Clinton, Türkiye yaralarını sararken Türk halkının yanında olacaklarını kaydetti.

Sırbistan Devlet Başkanı Tadiç, Cumhurbaşkanı Gül'e taziye mesajı yolladı

Sırbistan'da Devlet Başkanı Boris Tadiç, Van'da meydana gelen depremle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e taziye mesajı yolladı.

Sırbistan Cumhurbaşkanlığı'nın resmi internet sitesinde de yayımlanan mesajda, Devlet Başkanı Tadiç, yaşanan depremden dolayı hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini iletirken, yaralananlara da acil şifalar diledi.

Tadiç, mesajında, Sırbistan olarak dost ülke olan Türkiye'ye her konuda desteğe hazır olduklarını iletti.

Kosova Başbakanı Taçi'den Erdoğan'a baş sağlığı mesajı

Kosova Başbakanı Haşim Taçi, Van'da meydana gelen deprem nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a baş sağlığı mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, deprem haberinden büyük bir üzüntü duyduğunu belirten Taçi, "Kosova Cumhuriyeti Hükümeti ve şahsım adına Hükümetinize, Türk milletine ve depremden ölenlerin yakınlarına en derin baş sağlığı dileklerimizi lütfen kabul edin" denildi.

Taçi'nin mesajında aynı zamanda, "Kosova Hükümeti ve halkı, bu zor gününüzde en büyük dayanışma ve destek duyguları içinde yanınızdadır" ifadesi yer aldı.

Kosova Dışişleri Bakanı Enver Hoca'nın da, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na taziyelerini ilettiği bildirildi.

KUZEY IRAK'TAN TAZİYE MESAJI

Öte yandan, Kuzey Irak bölgesel yönetimi yetkililerinden Dr. Berham Ahmet Salih de, Van'da meydana gelen depremle ilgili olarak Türk halkının acısının paylaşıldığını bildirdi.

Bölgesel yönetimin internet sitesinde yer alan açıklamada, Van'da bugün meydana gelen ve çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği deprem dolayısıyla büyük üzüntü duyulduğu ifade edilerek, "Türk halkının acısını paylaşıyor, ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz" denildi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Hague'den taziye mesajı

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague Van'daki deprem nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Hague yayımladığı mesajda hayatını kaybedenlere başsağlığı dileklerini ileterek, en derin üzüntülerini dile getirdi. Düşüncelerinin enkaz altından endişe içinde haber bekleyenlerle olduğunu belirten Hague, İngiltere'nin Türk yetkililerden talep gelmesi durumunda her türlü yardıma hazır olduğunu kaydetti.

Hague mesajında "Bu zor zamanda Türkiye'nin yanındayız" ifadesini kullandı.

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği taziyelerini iletti

İsrail'in Ankara Büyüelçiliği Van'daki deprem dolayısıyla taziyelerini iletti.

Büyükelçilik Sözcüsü Nizar Amir yazılı bir açıklama yaparak, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın talimatı ile büyükelçilik olarak üzüntülerini iletmek istediklerini bildirdi.

Amir, Türk hükümetine her türlü yardımda bulunabilecekleri yönündeki teklifte bulunduklarını da hatırlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com