Dünya Otizm Farkındalık Günü

Dünya Otizm Farkındalık Günü
Tüm dünyada otizim konusunda farkındalık yaratmak ve otizmle ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından "Dünya Otizm Farkındalık Günü" olarak ilan edilmesi nedeniyle Kütahya Yavuz Sultan Selim eğitim-uygulama Okul

Tüm dünyada otizim konusunda farkındalık yaratmak ve otizmle ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 'Dünya Otizm Farkındalık Günü' olarak ilan edilmesi nedeniyle Kütahya Yavuz Sultan Selim eğitim-uygulama Okulu bünyesinde bulunan bir grup öğrenci ve okul idarecileri Kütahya Valiliğini ve Kütahya Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, otizim hastalığı ile ilgili bilgi vererek otistik çocuklar için ayrı bir okul istediler.

Tüm dünyada otizim konusunda farkındalık yaratmak ve otizmle ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 'Dünya Otizm Farkındalık Günü' olarak ilan edilmesi nedeniyle Kütahya Yavuz Sultan Selim eğitim-uygulama Okulu bünyesinde bulunan bir grup öğrenci ve okul idarecileri Vali v. M. Haluk Saygı'yı makamında nezaket ziyaretinde bulundu.
Yavuz Sultan Selim eğitim-uygulama Okulu Müdürü, Öğretmen, öğrenciler ve ailelerinden oluşan heyetin ziyaretinde Kütahya Vali V. M. Haluk Saygı'ya “Dünya Otizm Farkındalık' ve Kütahya'da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Vali Vekili Haluk İmga'dan otistik hastalığına yakalanan öğrenciler için ayrı bir okul isteyen öğretmenler ve velilere Vali Vekili Saygı gereken çalışmalara başlayacaklarını vurguladı.
Kütahya'da Otistik Çocukların eğitimine 2003 yılında Tekel Pansiyonlu İlköğretim Okulu bünyesinde oluşturulan Otistik Çocuklar Eğitim Sınıfı ile başlandığını ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Kurulunun 2007 yılında alınan kararı gereği bu sınıfın Yavuz Sultan Selim Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi bünyesine taşınarak yapılanmasının gerçekleştirildiğini ve Otistik Çocuklar Eğitimi Sınıfı eğitim öğretim etkinliklerine devam edildiğini ifade ettiler.
'Dünya Otizm Farkındalık Günü' nedeniyle Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'yı da makamında ziyaret eden Yavuz Sultan Selim eğitim-uygulama Okulu Müdürü, Öğretmen, öğrenciler ve aileleri otizim hastalığına yakalanan çocuklar için ayrı bir okul isteğinde bulundular. Mustafa İça'da okul konusunu dikkate aldığını belirterek imkanları doğrultusunda kendilerine yardımcı olacağını belirtti.
Daha sonra Sevgi Yolu'nda yürüyüş düzenleyen Yavuz Sultan Selim eğitim-uygulama Okulu Müdürü, Öğretmen, öğrenciler ve aileleri vatandaşlara broşür dağıtarak vatandaşları otizim hastalığı ile ilgili bilgilendirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com