Dünya Şampiyonuna alkol ve depresyon tedavisi

Dünya Şampiyonuna alkol ve depresyon tedavisi
Avustralyalı rekortmen yüzücü Ian Thorpe alkol ve depresyondan kurtulmak için rehabilitasyon merkezine baş vurdu.

18 aydır İsviçre'de yaşayan ve yeni yıl tatilini ailesi ile geçirmek için Sydney'deki baba ocağına gelen Thorpe, News Corp Australia'nın haberine göre, hafta başında evde düşerek kaza geçirdi. Çarşamba gecesi hastaneye tedavi için başvuruda bulunan Thorpe, cuma günü tedavisine evde devam edilmek üzere taburcu edildi.

"DEPRESYON İLE MÜCADELEMDEN AİLEMİN HABERİ YOK"

Avustralya'ya 1998 ve 2004 yılları arasında birçok dünya ve olimpiyat şampiyonlukları getiren rekortmen yüzücünün özellikle 2012 Londra Olimpiyatları'nda yaşadığı başarısızlıktan sonra normal hayata uyum sağlamakta güçlük çektiği belirtiliyor.

Son zamanlarda sosyal ortamlarda görünmeye çalışan Ian Thorpe, geçen yıl piyasaya çıkardığı hayatını anlatan kitapta da alkol ve depresyona karşı mücadelesine yer veriyor. Thorpe kitabında “Sürekli depresyona karşı mücadele ettiğimin ailem bile farkında değil” ifadesini kullanıyor. Yine kitabında alkolü, içinde bulunduğu zor durumla mücadele etmek için kullandığını dile getiren Thorpe için bir arkadaşı, “Çok iyi bir insan ama içinde bulunduğu problemlerin çokluğunu anlamakta zorluk çekiyor” diye konuştu.

5 KEZ OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

Avustralya'yı 14 yaşından itibaren yüzmede başarı ile temsil eden Thorpe, 2000 Sydney ve 2004 Atina Olimpiyatları'nda 5 altın, 3 gümüş ve bir de bronz madalya ile kapattı. 16 yaşında 1998'de Avustralya'nın Perth kentinde yapılan Dünya Yüzme Şampiyonası ile başlayan madalya serisinde Thorpe Dünya Yüzme şampiyonalarında 11 altın,1 gümüş ve 1 de bronz madalya kazandı. Uluslararası yüzme şampiyonalarında Avustralya'ya çok sayıda madalya kazandıran Thorpe, Avustralya'nın en ünlü yüzücüleri arasında bulunuyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com